Mám strach ze znásilnění
Tento článek píšu proto, abych vrátil naději těm, kdo se třeba ï dlouhá léta trápí a nedokážou se vyrovnat s tím, co se jim stalo – prožívají trauma ze znásilnění.
Jedno diskusní téma, kde se lidé svěřují se svým trápením po znásilnění, jsem našel na adrese http://znasilneni.infonia.com/. K mému překvapení tam lidé (i muži žen, které byly znásilněny a ničí jim to život i partnerský vztah) zoufale volají o pomoc, ale ani jeden příspěvek nezmínil, že existuje velmi účinná pomoc – hlubinná terapie a samozřejmě i SRT. S oběma těmito metodami mám k dispozici veškeré prostředky k tomu, aby se trauma po znásilnění jednou provždy odstranilo!!
O znásilnění a o dlouholetém traumatu, kterého jsem klientku zbavil během pár hodin, jsem již napsal článek o ženě, která měla trauma ze znásilnění patnáct let.
Začněme od konce – co mi klientka napsala dva dny po terapii
“Dobrý den, pane Kaisere, ještě jednou Vám moc děkuju za čas, který jste mi věnoval. Stále vstřebávám všechno, o čem jsme mluvili, a hlavně se nepřestávám divit té nesmírně pozitivní změně, která u mě nastala. Jak kdyby ze mě někdo sundal těžký balvan :).
Včera jsem byla dost unavená, ale psychicky v naprostém klidu a harmonii. Žádné tíživé myšlenky, a že jich předtím bylo. Chvílemi jsem mívala pocit, že mi praskne hlava, a najednou je to všechno pryč.
Pochopila jsem konečně, odkud se braly nevysvětlitelné negativní pocity vůči sobě a lidem, které jsem si vyčítala a vinila se za ně, ale zároveň nešly nijak odstranit. Když přemýšlím nad tím, co jste mi vytestoval, už se mě to nedotýká a vidím to jakoby z odstupu.
Taky už vůči sobě necítím nenávist, jsem tak nějak vyrovnaná :).
Změna nastala i v tom, jak vnímám partnera po všech stránkách. Blok v intimní oblasti je pryč a celkově jsem k němu otevřenější. Úplně se změnila dynamika energií mezi námi, pozitivním směrem samozřejmě.
Předpokládám, že si to časem sedne a asi se ještě vynoří nějaká témata k řešení, ale na to je čas. Jsem šťastná, že jsem se s Vámi setkala.
Vřelé díky a přeji krásné dny.”
Když jsem klientku požádal o svolení, abych něco z její terapie mohl použít pro tento článek, napsala mi:
„Pane Kaisere, to, co děláte, je skvělé! Určitě můžete můj ohlas použít. S napětím jsem očekávala, co bude dnes v práci, a nic špatného se nedělo. Naopak, v situacích, kdy se normálně rozčiluju a cítím se bezmocná, jsem byla v pohodě. Prostě efekt terapie po všech stránkách :).“
Strach ze znásilnění – příběh klientky
Nyní se tedy dostávám k příběhu klientky, se kterou jsem nedávno pracoval. Řešili jsme mnohem více témat, ale pro tento článek se zaměřím na její strach ze znásilnění. Sama nechápala, proč tento strach má, protože v tomto životě znásilněna nebyla. Přiznala se mi dokonce, že její strach byl tak silný, že ji partner vybavil obrannými prostředky, které nosila stále při sobě.
Narůstající strach ze znásilnění se u klientky projevil i problémy v sexu, které tím pádem nepříjemně ovlivňovaly její jinak pěkný vztah s partnerem.
Problémy klientky začaly už v dětství
Klientka mi řekla, že už v dětství mívala deprese. Cítila, že má problém s matkou, ale vůbec netušila, co by mohlo být důvodem. „Mám k ní blok, ale proč??“ ptala se klientka. Současně vyšlo najevo, že klientka má velký pocit méněcennosti z mužů. Také jsme objevili vážné negativní programy, týkající se jejího ženství a vztahu k sobě jako k ženě.
„Ženský to mají těžký“, říkala. „Žena musí trpět“, i tento program klientka měla (přesně o tomto jsem již také napsal článek Žena musí trpět).
„Obviňuju matku, ale nevím z čeho. Život je prostě drsnej, život není pěknej. Partner mě jen využívá.“ To byly další podvědomé programy (postuláty) klientky.
Ve skutečnosti jsme řešili ještě mnoho dalšího, ale toto pro účely dnešního článku bude stačit.
Jak vznikl strach ze znásilnění a jak se vyřešil
U této klientky jsem vzhledem k šíři témat, která jsem chtěl vyřešit, zvolil práci metodou Spiritual Response Therapy (kterou mě naučil Robert Detzler).
Touto metodou jsem díky napojení na Vysoké Já vyhledal příčiny strachu ze znásilnění u této klientky. Co jsem zjistil:
- Klientka byla v mnoha minulých životech znásilněna (vyšlo mi cca 100 minulých životů)
- Klientka sama v pěti minulých životech někoho znásilnila.
- Další příčinou bylo početí a těhotenství v tomto životě.
Když jsem klientce vytestoval, že příčina v tomto životě byla v početí, napadlo mě vytestovat, zda při početí nedošlo ke znásilnění. Odpověď byla Ano. Při zjištění této informace nám oběma naskočila ohromná husí kůže, takže jsem věděl, že jsme na správné stopě!
Testováním jsem zjistil, že:
- Matka vnímala početí jako ublížení ze strany partnera
- Ublížení bylo na emocionální a duševní úrovni (popravdě se mi ulevilo, že jsem nemusel říct klientce, že matce bylo ublíženo i fyzicky, to se tam neukázalo).
- Matka si přála, aby se jí narodil syn.
- Otec si žádné dítě nepřál.
Klientka se tedy dozvěděla, že i ona patří do velepočetné rodiny nechtěných dětí (jako třeba i já). Z předchozího testování jsme měli i informaci o tom, že klientka se na 100 % identifikovala se svou matkou, i když si to samozřejmě vůbec nepřála (zase to oblíbené a bolavé téma Nechci být jako moje matka!!). To vše se spojilo v jedno velké pochopení příčin problémů. Klientka na těchto zjištěních pochopila:
- Proč se bála znásilnění.
- Proč se cítila jako nechtěné dítě (což ovšem na vědomé úrovni netušila, bylo to pouze v jejím podvědomí).
- Proč se cítila špatně ve vztazích s muži.
- Proč měla pocit, že ji partner využívá – i toto byl pocit matky, který klientka převzala na 100 %.
- Jak převzala strach ze znásilnění od své matky, a to přímo v početí.
Happy End? Samozřejmě!
Po čištění metodou SRT jsem provedl „výstupní kontrolu“ – přetestování všech parametrů, které jsme zjistili při úvodním rozhovoru s klientkou.
Klientka na mou otázku, jak nyní cítí strach ze znásilnění, s překvapením konstatovala, že necítí naprosto nic – strach byl PRYČ. Program strachu se jednoduše rozplynul a kromě toho i na vědomé úrovni již klientka rozuměla tomu, proč ji tento strach provázel.
Barometr chování po čištění metodou SRT
Na závěr jsem ještě klientce zkontroloval její celkovou pozici na Barometru chování (o něm mám taky článek, jmenuje se Barometr chování, můj zázračný pomocník). Ukázalo se mi:
Sebejistá, hrdá – a to v řeči barometru znamená „cítit potěšení nebo satisfakci z něčeho, co se považuje za čestné nebo chvályhodné pro vlastní já. To není pýcha. Hrdá je pocit, uvědomění si v daném momentu, že jste dosáhla něčeho, čeho jste chtěla dosáhnout, způsobem, jakým jste toho chtěla dosáhnout. Jednání navenek způsobuje, že se každý cítí dobře. Jste hrdá na svůj výkon, lidé, které to zajímá, jsou hrdí na vás. Vaše radost z dosaženého cíle je taková že se dostáváte přímo do…” (a následuje další položka na barometru).
A to byl výsledek terapie, která včetně všeho povídání a testování trvala tři hodiny.
Jste obětí znásilnění? Trápí vás trauma po znásilnění? Nebo z něj „jen“ máte strach? Je na čase se toho jednou provždy zbavit! Doufám, že tento článek vám ukázal, že to jde udělat a že to je otázka velmi krátké doby. Můžete se na mě s důvěrou obrátit, rád vám pomohu.