Hlubinná terapie PLUS & Spiritual Response Therapy – co mi napsali klienti v roce 2015

Obsah - co zde najdete
logo-hlubinna-terapie

Hlubinná terapie PLUS & Spiritual Response Therapy – co mi napsali klienti v roce 2015

Zde je několik ukázek toho, co mi napsali moji klienti. O zkušenostech, které mi přinesla hlubinná terapie, se dočtete také v další rubrice – Příběhy.

Na této stránce samozřejmě neuvádím žádná jména a obsah je upraven tak, aby byl naprosto anonymní. Za Vaše dopisy a maily moc děkuji!

 

Žena musí trpět!

Napsala mi klientka, jejíž příběh jsem sepsal do posledního článku roku 2015. Podotýkám, že nejrychlejší orientaci v článcích umožňuje mapa mých stránek. Dnes jsem s klientkou ještě mluvil telefonicky a potvrdila mi, že pozitivní účinek terapie stále trvá a je spokojena.

Úžasné, článek se Vám opravdu moc povedl. Je napsaný velmi výstižně a pravdivě. Až po přečtení článku jsem si uvědomila, jak emotivní a zásadní zlom v mém životě nastal. To, že je to docela průser s mým synem, jsem věděla už dávno, ale až tak moc…… jsem netušila. Děkuji BOHU a Vám, pane Kaiser, že jste. Děkuji.”

 

Vyčištění domu od prokletí, negativních energií a zbloudilých duší

Občas se na mě někdo obrátí s problémem nepříjemností v domě, který je prokletý, nebo ve kterém jsou zbloudilé duše. Takové čištění domu se dá udělat na dálku cca do dvou hodin, někdy i rychleji. A výsledky jsou dobré…

Dobrý den, pane Kaisere, po měsíci se hlásím o kontrolu našeho domu. Určitě se situace zlepšila, malé děti již u nás nekřičí a švagrová, která je trochu médium, tak říkala, že se cítí u nás dobře…

 

Příjemná zpráva od klientky, která prošla čištěním SRT přes skype

Toto vlastně není žádná zpráva o tom, jak skvěle se klientka po čištění cítí, ale spíš její pocity, které při čištění měla. Nedalo mi to, abych jimo zdobil tento web :-).

Dobrý den pane Kaisere, zrovna jsem Vám chtěla ještě napsat pár vět… Ani nevím jak Vám poděkovat, jsem moc ráda, že jste mi včera věnoval tolik svého času. Musí to být hodně náročné a opravdu Vám z celého srdce moc děkuji. Už jsem nevěděla kam a na koho se ještě obrátit. U Vás jsem cítila nesmírnou podporu a doufám a také velmi věřím, že vše zase bude dobré :- )) Psal jste, že jsme udělali spoustu práce? My? Vy ano – já k tomu přišla „jako slepý k houslím“, ale moc mě to bavilo. Ráda jsem Vás poslouchala – Vaše vyprávění, Vaše zážitky a zkušenosti, vše velmi zajímavé a poučné. Obdivuji, kolik jste toho dokázal, kolik zajímavých lidí jste poznal a co jste se vše dokázal naučit – opravdu klobouk dolů! A přesto jste zůstal „člověkem“ a dokážete přiznat, že to či ono nevíte zcela přesně nebo že jste něco dlouho hledal… a sám byl v koncích. Jsem moc ráda, že jsem Vás poznala alespoň takto na dálku, máte příjemný hlas a jste milý. Měla jsem nejdříve strach,… ale během chvilky povídání s Vámi ze mě tato nervozita spadla.

 

Zajímavý posun poté, co jsem s klientkou dělal SRT na dálku přes skype

Jedna klientka, která už dobře zná esence, se kterými také pracuji, se na mě obrátila s jistým zdravotním problémem. Obvykle se takovým případům vyhýbám, protože se v tom necítím dostatečně zkušený, nicméně pracuji s duchovní stránkou člověka, a když se tělo přizpůsobí, je to jedině důvod k radosti. A tak se stalo i v tomto případě. Terapie SRT měla ještě zajímavé vedlejší účinky, jak se dozvíte z mailu, který jsem dostal.

Dobrý den,  chtěla jsem Vám napsat už minulý týden, v pondělí jsem byla na vyšetření u lékaře ohledně věci, kterou jsme řešili, a vypadá vše v pořádku, ještě laboratorní výsledky do 14 dnů, no a když jsme projížděli kolem vašeho domu zpět od lékaře, vystartovalo vaše auto před nás a chvíli jelo pře námi :), tak jsem to brala jako impuls, že bych Vám měla napsat a poděkovat za terapii :). Určitě se něco pohnulo v této oblasti, zaznamenala jsem,  jak mám křeče v době menstruace, tentokrát jsem neměla vůbec žádné bolesti, tak to je skvělé.

Další věc, po terapii jsem měla pocit, že bych si měla pořídit auto… ale mám strach řídit, tak to bude možná někdy za půl roku další téma. 🙂

Také jsem si pořídila knihu, kterou jste mi připomněl – Nová země, všímám si emočního těla, snažím si uvědomovat emoce, negativní myšlenky a reakce jako součást ega, přijde mi, že se po terapii vytvořil prostor, kdy se můžu prací na sobě posunout.

To, co jsme řešili, vlastně nesouviselo nějak s bolestí, takže obrovskou úlevu jako po první terapii jsem nezaznamenala, ale spíše posun 🙂 a baví mě to. Také mám na cestě knihu Radikální odpuštění, tak se už těším. Přeju pěkné dny a děkuji 🙂

 

Klientka, která nemohla najít práci (a měla strach z řízení auta)

Tato klientka už mě zná z dřívějších “seancí” SRT přes skype, takže se na mě obrátila i v situaci, kdy se jí nedařilo najít práci. V době, kdy jsem dělal čištění SRT na dálku, už hledala práci řadu měsíců a aktuálně měla dvě nabídky, ale nemohla se mezi nimi rozhodnout. Jak se dočtete v jejím mailu, po čištění se vše překvapivě změnilo a nakonec i vyřešilo.

Co mi samozřejmě udělalo radost, je to, že v rámci čištění jsem klientce také vytestoval určité parametry, které by její ideální práce měla mít (což není totéž, jako kdybych předpovídal budoucnost; pouze testuji to, co by klientce vnitřně nejvíce vyhovovalo). A vypadá to, že se taková firma opravdu našla!

To, že se jakoby mimochodem při čištění odstranil strach z řízení auta, je dost podstatný detail – klientka žije v cizině, kde je dojíždění autem do práce nezbytné… I to ji před čištěním dost blokovalo, protože věděla, že mít práci = nutnost jezdit autem. Také si všimněte, jak se změnil názor klientky na dvě nabídky, které dostala před čištěním…

Celý příběh najdete v příspěvku otom, jak klientka nemohla najít práci a proč.

Dobrý večer, Pavle, říkala jsem si, že se Vám musím ozvat :). Už mám za sebou měsíc v nové firmě a je to tam úplně super, milí a vstřícní lidé, pohodová atmosféra (včetně samotného majitele firmy). A teď se držte, mám na starosti controlling katalogu produktů “pro tělo a duši” (poznámka PK: toto byl jeden z vytestovaných parametrů ideální práce – nějaká souvislost s duchovnem a pomocí lidem) + ještě nějaké další katalogy. Povím Vám, ještě že jsem nenastoupila do těch 2 firem, které jsem řešila po létě (po Vašem čištění). I když vlastně jak jsem Vám psala dřív, to byly 2 firmy, do kterých jsem se přihlásila před Vaším čištěním a po Vašem čištění už se naše názory a stejná vlna rozešly. Teď to mám do práce kousek a těším se 🙂

Když budete chtít, tak klidně dopište závěr k Vašemu původnímu článku, protože získaní takové práce po tom všem je opravdu “klika” – a to díky Vám – jen prosím Vás vynechejte podrobnosti…

 

Zase pár odvedených přivtělených duší…

Pořád na to upozorňuji, že jen odvést přivtělené duše člověku nemusí stačit, ale někdy to přeci jen udělá velkou změnu, jako v případě paní z Moravy, která mi napsala:

“Moc děkuji, citím se ted fantasticky:-) Krasné dny, Hana…”

 

Klient, který po Spiritual Response Therapy na dálku nepoznal žádnou změnu 🙂

Možná se těšíte, že se dozvíte, jak jsem nedokázal někomu vůbec pomoct. Nedokážu pomoct všem, to je bohužel pravda a není mi to milé, ale tento případ je trošku jiný. Někdy se totiž stane, že člověk projde terapií a jaksi si nevšimne změny. Dokonce tvrdí, že se nic nezměnilo… Teprve když mu jeho okolí začne říkat, že se změnil (že nějak září, že je najednou spokojený atp.), si možná připustí, že se něco opravdu změnilo. Tento konkrétní klient byl syn mé spokojené klientky, provedl jsem s ním Spiritual Response Therapy na dálku prostřednictvím skypu. Zde je, co mi napsala jeho maminka:

Dobrý den, pane Kaiser, co se týká čištění syna, tak on tvrdí, že necítí žádnou změnu, zato já to velmi vnímám, ten neskutečný klid. I proto bych se opravdu velmi ráda chtěla naučit všechno právě od Vás… Ještě jednou velmi pěkně děkuji a přeji Vám hodně zdraví. M.

 

Po hlubinné terapii se život může hodně změnit… a člověk se s tím musí naučit žít

Zpětná vazba od této klientky přišla několik měsíců poté, co jsem s ní provedl hlubinnou terapii. Je to velmi zajímavé, protože ve chvíli, kdy moje práce končí, si vše u klientů testuji a ověřuji, zda je z pohledu terapie vše v pořádku. Co se potom ale děje v klientovi, to už se často nedozvím. Tato klientka se s tím, myslím, vyrovnala velmi dobře… Když se vydáte na terapii, je prostě třeba být připraveni na to, že to může znamenat velkou životní změnu. A někdy to může být i složité, protože možná se možná bojíte pozitivní změny.

Tato klientka se navíc potýkala s tím, co známe všichni – když se nám objeví vzpomínky na minulé životy, máme někdy pocit, že si to prostě vymýšlíme. Na to mám dvě odpovědi – zaprvé si těžko dokážete vymyslet příběh, který by byl současně spojen se somatiky, tedy s fyzickými pocity (zkuste si vymyslet příběh takový, aby vás třeba začala brnět pravá ruka – půjde to asi sotva). A zadruhé moje filozofie je velmi jednoduchá – věřím, že minulé životy existují, ale nikomu to nevnucuji. Pokud s tím máte problém, zkuste prostě přijmout “minulé životy” jako prostředek ke svému uzdravení. Nakonec nám stejně nic jiného nezbývá, protože nemáme způsob, jak dokázat, že jsme takový minulý život skutečně žili… Jak říkával můj učitel Robert Detzler při testování skrze Vysoké Já, “mně to takhle vychází, ale nemohu vám to dokázat“. A nyní si přečtěte zkušenost klientky s hlubinnou terapií.

Dobrý den, ráda bych Vám dodatečně dala zpětnou vazbu k našemu setkání a zároveň bych se ráda domluvila na čištění SRT na dálku.

Naše setkání mi strašně moc pomohlo a jsem za ně ráda. Když jsem na konci hlubinky říkala, že vůbec nevím, jak to bude teď jinak, tak to bylo mnohem silnější, než jsem si myslela. Asi měsíc a půl jsem byla úplně zmatená a sledovala jsem své pocity, které byly najednou jiné. Už jsem opravdu neměla to dřívější nutkání něco stále dělat a někomu pomáhat, ale zároveň jsem vůbec nevěděla, co se sebou. Když ke mně přicházely pracovní možnosti, tak jsem nevěděla, jestli je to to správné a jestli to chci, takže jsem měla problém se zapojit a cítila jsem se úplně mimo a nezapojená. Po měsíci a půl, kdy jsem byla na pozitivních a negativních vlnách emocí, se to zklidnilo a začaly ke mně přicházet ty správné podněty, resp. to tak minimálně cítím. A také mě potěšilo, že mi postupně odezněly bolesti krku, a už na něj nejsem tolik citlivá, jako dřív (i když to 100% ještě není).

První týdny po hlubince jsem navíc cítila velmi silné dilema s metodou hlubinné terapie jako takovou. Nemluvila jsem o tom na místě především z časových důvodů. Tak, jak Vám i vyšlo, metodě samotné věřím, ale pořád jsem měla pocit, že nevěřím sama sobě, že si vybavím něco reálného, jestli si to prostě nemůžu jen vymyslet. Rozumově si umím vysvětlit, že je to nesmysl, ale pocitově to cítím stále stejně. Pokud bychom se domlouvali na další hlubince, potřebovala bych nejprve řešit tento pocit. Po pár týdnech jsem to přestala řešit, řekla jsem si, že je podstatné, že to mělo efekt. Nicméně cítím silnou obavu, nepříjemné pocity a možná i strach z představy další hlubinky, přestože rozumově vím, že by mi to mohlo hodně pomoci a rozumově o ni zájem mám…

 

Jak odvést přivtělenou duši do Světla – a zadarmo 🙂

O odvedení přivtělených nebo zbloudilých duší zdarma žádá stále dost lidí, je vidět, že to je užitečná služba. Stále zdůrazňuji, že pouhé odvedení duší nemusí být samospasitelné, ale někdy to stačí – jako u jedné z klientek, která mi po odvedení přivtělené duše napsala:

Hezký den, pane Kaisere, v první řadě Vám chci poděkovat, děkuji za odvedení přivtělených důší, dnes jsem se cítila dobře, začíná se všechno lepšit, byla jsem dnes, mimo jiné,  na kreslení mandal a bylo to úžasné, kreslení se vyvedlo a i nálada byla po celý den skvělá. Máte pravdu, nejlepší bude vyčkat, ono to všechno najednou nejde, všechno chce svůj čas a i tělo potřebuje nějaký čas na to, aby se dalo do normálu. Ještě jednou mockrát děkuji a až budu potřebovat Vaši pomoc, ozvu se. Až budete pořádat kurz SRT, prosím, napište. S úctou V.K.

 

Paní, které se výrazně ulevilo

Na tomto případu (jakých mám nyní denně několik) je zajímavé to, že paní měla pouze jednu jedinou přivtělenou duši. Přesto jí její odvedení do Světla výrazně pomohlo, což mě vždy potěší!

Dobrý den pane Kaisere, opravdu se cítím velmi dobře, což už jsem dlouhou dobu nezažila :-)) Moc Vám ještě jednou děkuji, jsem Vám opravdu vděčná. Otec se jmenuje X. Jsem opravdu velmi zvědavá, jak to vyhodnotíte, myslím si, že by přivtělených duší mohl mít i více. A vzhedem k tomu, že vím, jaká je to úleva, tak si myslím, že mu se určitě také uleví. Děkuji, X
Další klient, který mne požádal o pomoc pro svou maminku a odvedení přivtělených duší, mi napsal:

Dobrý večer! Pane Pavle, prosím o informaci – na mamku padla obrovská únava a došlo k poklesu tlaku. Vrchní je na 116. Je to reakce na očištění od dušiček? Může být ještě nějaká reakce? Jestli ano tak jaká? Děkuji za vysvětlení. S pozdravem JB.

Reakce to být mohla, i když to není častý případ. A to se potvrdilo hned druhý den v dalším mailu:

Pane Pavle, prozatím je s mamkou vše v pořádku. Spánek se zlepšil a další uvidíme. Ještě jednou děkuji…

 

Úleva po odvedení přivtělených duší

Dobrý den pane Kaiser, děkuji Vám moc za pomoc. Výrazně se mi ulevilo, nejsem už unavená a dobře se mi spí. Chtěla bych se ještě zeptat na mého otce, zdá se mi totiž, že i on bude mít nějaký takový problém jako já. Ale nevím, jaký by byl postup, zda se na to můžete podívat atd.

Spokojená klientka, která prošla hlubinnou terapií PLUS

Tato klientka mi napsala v den, kdy jsem se docela trápil nedávným neúspěchem, kdy se mi nepodařilo přesvědčit jinou klientku, aby dokončila terapii. Následně se cítila špatně a zahrnula mě výčitkami. Nechtěla si připustit, že terapii přerušila po opakovaném upozornění, že nedokončená terapie může být problém. Jak jsem napsal v jednom článku, je třeba, aby se hlubinná terapie vždy dotáhla až do konce, ale v onom případě se mi o tom nepodařilo klientku přesvědčit.

O to více mě potěšil mail od slečny, která na terapii přišla připravena, odhodlaná udělat vše, aby jí terapie pomohla. A byla s ní skvělá práce, která přinesla opravdový pocit naplnění.

Dobrý den, já moc dekuji, že jsem na Vás narazila na internetu, díky Vám zakoupila esence a měla čest Vás poznat osobně. I kdybyste neměl žádně z Vámi nabízených vědomosti a schopností. Tak jste přinejmenším báječný člověk s velice klidným hlasem, ale díky tomu, co jste vše nabyl za dovednosti, tak jste působil jako andělsky průvodce a já jsem za tuto zkušenost vděčna, asi nejvíce budu muset byt Panu Stvořiteli a neustále mu dekovat:-).

 

Dopis jen tak od bývalého studenta Spiritual Response Therapy

Jak se můžete dočíst na mém webu, před řadou let jsem měl přestávku – naprosto nedobrovolnou, a to kvůli dosti dramatickému syndromu vyhoření. Díky tomu jsem ztratil spoustu kontaktů, o to více mě potěšila včerejší zpráva tohoto znění:

Dobrý den, Pavle. Dnes jsem “náhodou” narazil na Vaše stránky. Jsem nesmírně rád, že jste začal opět pracovat jako terapeut. Děkuji za sebe i za lidi, kterým pomáháte a ještě pomůžete, protože jste to uměl a jistě umíte nadále, a to naprosto skvěle. Pavel F. – Váš bývalý žák na kurzech SRT a K-Reiki. P.S. Neumím ani vyjádřit, jak moc jsem vděčný, že jsem narazil na Vaše stránky. Děkuji ještě jednou. Jsem si jistý, že se ještě potkáme. Krásný večer.

Tak přesně díky takovýmto lidem mě vždycky bavilo a naplňovalo dělat kurzy a učit je Spiritual Response Therapy a jiné věci…

 

Vyřešení problémů po zasvěcení do Reiki metodou SRT

Tato klientka měla problém od doby, kdy byla zasvěcena do Reiki. Řada mistrů Reiki bohužel nevědomě, výjimečně vědomě, zůstanou se svými žáky energeticky propojeni. To může být v krajním případě tzv. energetické upírství. V dalších případech přenesou na své žáky i další psychické bloky, například prokletí. Každopádně takového mistra Reiki je třeba od klienta energeticky odpojit a zrušit i další podvědomé programy, které takové napojení umožňují. Klientka mi po několika týdnech od tohot čištění, které jsem provedl metodou Spiritual Response Therapy, napsala:

“Dobry den pan Kaiser. S odstupom casu Vam opat pisem pretoze chcem, aby ste vedeli, ze moje problemy su prec a velmi ste mi pomohli. Mala som problem po zasveteni do Reiki a nikto mi s tym nevedel dalej pomoct. Az Vy. A takisto by som s Vami este velmi rada niekedy poriesila moje dalsie veci napr. cez skype, ak budete suhlasit a casovo sa zladime. Urcite ste velmi zaneprazdneny tak ak si najdete na mna cas, budem velmi vdacna. S uctou M. 🙂

 

Odvedení přivtělené duše na dálku metodou SRT (Spiritual Response Therapy)

Toto není určitě typická reakce, protože tomuto klientovi jsem na dálku odvedl pouze jednu jedinou přivtělenou duši. Nicméně záleží na tom, jak přivtělená duše svého hostitele ovlivňovala. V tomto případě to asi bylo dost… Jak možná víte, odvedení přivtělených duší na dálku provádím zdarma.

“Dobrý den, velmi mnoho děkuji za pomoc, dnešní dopoledne bylo velmi zajímavé, takže mohu potvrdit že se něco dělo. Pocity jsou úžasné, skoro bych řekl i božské. Vážím si toho, co jste udělal, a přeji Vám vše dobré. S pozdravem a přáním krasných dní budoucích…”

 

Problémy ve vztahu, nezájem otce o dítě a pocity viny

Tato klientka měla problém v partnerském vztahu. Nacházela se v situaci, která jí připadala bezvýchodná. Detaily zde musím vynechat.

Hezký den 🙂 Píšu, abych Vám sdělila, poděkovala, že vaše terapie hezky zafungovala, opravdu se nedostavily stavy na které jsem byla zvyklá, došlo k výraznému odlehčení, …

Hluboké trauma z dětství, nevyřešený vztah s otcem a téma “Nenávidím se”

Po této terapii jsem si musel dát studenou sprchu. V první řadě prožitky klientky z dětství byly tak děsivé, že na mě hluboce zapůsobily, v druhé řadě mě rozrušilo to, že klientka utratila v minulosti několik desítek tisíc (!!) za terapie, které jí nepomohly ani trochu. Vedlo mě to k přemýšlení o tom, jak lidé vyhazují peníze, aniž by věděli, na co se která terapie hodí a na co je naprosto nevhodná.

Klientka si u mne své trauma zpracovala a druhý den napsala:

Pane Pavle, z celého srdce Vám děkuji, usmívám se a je mi líp!

Tato terapie ale bude ještě pokračovat, víme o dalším tématu, které si žádá zpracovat! Nicméně pořád se o tom přesvědčuji, že hlubinná terapie je opravdu silná a mocná metoda, jen o ní stále neví dost lidí…

 

Spiritual Response Therapy odhalila sliby, přísahy a naprogramovanou nemoc

Kousek mailu od spokojené klientky, se kterou jsem udělal čištění metodou SRT po skype. Mnoho věcí, které jsou dost osobní, jsem samozřejmě vynechal:

Já se přiznám, že jsem zvažovala už dřív Vám napsat, ale nechtěla jsem hned otravovat, ještě Vám jednou děkuji. Trefil jste se určitě nejen do pracovních záležitostí, ale i tak všeobecného mého žití. Cítím velký rozdíl v činnostech pro druhé a sebe, vždycky jsem všechno udělala nejdřív pro druhé, pak pro sebe a že bych třeba snědla poslední jogurt? Nechala jsem ho manželovi… No, minulý týden jsem mu ho snědla 🙂 (asi ty sliby práce pro druhé), dobře se mi řídí auto, tak v klidu. V sobotu jsem byla doma sama, tak jsem jela sama na výlet, nakoupila jsem si, pochodila jsem centrum města, až manžel pak vyboulil oči “že tys někam jela sama, to mě překvapuje”… A hlavně i děkuji za to odhalení programu sebelikvidace a naprogramované nemoci, přijdu si lehčeji, nejsem k sobě tolik kritická.

Bylo to pro mě nesmírně zajímavé, máte velmi klidný hlas a je vidět, že je takhle práce Vaším koníčkem.”

 

Dopis od klientky, kterou jsem zasvětil do Reiki I. stupně a pro kterou to byl začátek mnoha změn…

Už řadu let nepořádám kurzy Reiki pro veřejnost, ale když mě někdo požádá, rád jej zasvětím. Obvykle jsem to dělával na dálku, v tomto případě jsme se domluvili na osobním zasvěcení a zaškolení do práce s Reiki, posílání energie na dálku atd. Zasvěcení do Reiki může být pro člověka příjemným zážitkem, nebo také velkou životní změnou (jako to bylo třeba u mě). I v tomto případě klientka zaznamenává mnoho změn, o kterých mi napsala:

Hezké ráno Pavle 🙂

Musím Vám napsat jednu věc – přemýšlím nad tím, jaký je rozdíl mezi Vámi a lidmi, které znám. Jste neskutečně obětavý člověk a svým klientům jste ochotný věnovat strašně moc času. To je v dnešní době naprosto nevídané. Člověk si tak nějak “zvykl” na to, že mu cizí lidé věnují pozornost pouze v případě, že za to budou finančně odměněni. A de facto jim to nemůže mít nikdo za zlé, protože by za chvilku nedělali nic jiného. Vy to ale děláte a já si pořád říkám, jak asi zvládáte tu hranici mezi “pomocí druhým” a “zneužíváním Vaší dobroty”. Říkám si, kolika lidem se věnujete a ani snad na to číslo nechci pomyslet. Máte můj obrovský obdiv.

Každopádně chci, abyste věděl, že k Vám cítím velkou vděčnost za to, že jsem teď tam, kde jsem. Máte velkou pravdu v tom, že dochází k energetickým změnám. Věděla jsem (nebo tušila, spíš možná doufala), že některé změny na sobě poznám, ale spíš jsem se bála emocionálních výlevů nebo vnitřního zmatku, přiznávám, že jsem se i bála, že změna třeba nebude vůbec žádná. Ale vůbec mě nenapadlo, že by se změna mohla týkat toho, že mě naplno pohltí něco takového jako odvádění duší, metoda SRT a podobně.

Není to všechno pro mě úplně nová záležitost, když jsem byla dítě, viděla jsem v ložnici mladého kluka. Později mě vzbudil štěkot našeho pejska, šla jsem za ním do kuchyně a uklidňovala ho a u toho štěkotu jsem semtam zaslechla bouchnutí do stolu (jakoby byl někdo pod stolem a bouchal do horní desky stolu). Vylekalo mě to, bylo mi tehdy asi deset let a po pár bouchnutích jsem si sedla ke stolu a zeptala se, jestli tu někdo je – buch. Pamatuju si to, jak dneska: Chceš mi ublížit? – ticho. Přišel jsi za mnou v dobrém? – buch. Jsi tu poprvé? – ticho. Vím, kdo jsi? – ticho. Znám tě? – ticho. Byl to tehdy dlouhý rozhovor, nechtěla jsem to ukončit a pak jsem se zeptala, jestli přijde zítra zase – buch. Prodebatovala jsem tak strašně moc nocí, stalo se z toho pravidlo, kdy za mnou pejsek už jenom přišel a vzbudil mě a já ho automaticky vzala na ruce a šla do kuchyně a vítala jsem “svého neznámého” srdečným “Ahoj, jsem moc ráda, že jsi zase přišel.” Nepamatuju si už, jak dlouho to trvalo, ale jednou už prostě nepřišel. Byla jsem už na to tak zvyklá, že mi strašně chyběl. Až po letech jsem o tom pověděla své mamince a ta mi řekla, že to byl určitě bratr, který se v devatenácti zabil na motorce a že o něm ví, že komunikoval i s ní. Ale já byla přesvědčená, že to byl někdo jiný, protože když jsem se ho ptala, jestli zemřel na motorce, tak bylo ticho.

Tím jsem chtěla jen říct, že jsem díky této zkušenosti věděla, že kolem nás duchové jsou a že tu nejsme sami. A díky této pozitivní zkušenosti, kdy jsem si udělala “z někoho neznámého” de facto svého kamaráda, jsem k tomuto tématu měla velmi kladný vztah. Avšak kromě této zkušenosti už žádná jiná nepřišla a časem jsem se tímto tématem přestala úplně zabývat. Silně mě zasáhla až teprve předloni, když zemřela i babička a likvidovaly se její věci, tak jsme tam narazili na oznámení o smrti jejího syna – nezemřel díky rychlé jízdě na motorce…!

Každopádně teprve po zasvěcení od Vás nabralo všechno raketový obrat v tom smyslu, že mě tato témata začínají doslova pohlcovat. A to tak moc, že jsem si vzala v práci volno alespoň do konce týdne, abych to vstřebala. Doslova od rána do večera nedělám nic jiného, než že hledám na internetu informace, když se setmí, chodím ven a přemýšlím o tom všem. Včera večer jsem měla nádherný zážitek, kdy jsem se jenom procházela, v myšlenkách bůhvíkde a pak jsem si uvědomila, že mi brní ruce. Došlo jsem ke kapličce, vedle ní byl sloup kříže s Ježíšem a poprvé jsem vnímala to množství energie, které tam bylo. Stála jsem tam a přibližovala k tomu ruce strašně dlouho. Odcházela jsem s naprosto úžasným pocitem. A za to všechno děkuju právě Vám. 🙂

Koukám, že jsem napsala pěkně dlouhý e-mail, mnoha slovy jsem chtěla vyjádřit radost a vděk tomu, že díky Vám prožívám něco, co mi doteď bylo skryto.

Na závěr bych Vás chtěla poprosit o jednu věc. Nebýt Vás, tak bych na základě informací z internetu začala s pokusy o spojení s Vysokým Já pomocí kyvadla a začala se tak učit základy pro budoucí práci s metodou SRT. Vzpomněla jsem si však na Vaše upozornění, že se toto lidé sami učit nemají. Důvod už úplně nevím, ale: mohl byste mi pomoct s odblokováním případných bloků na práci s kyvadlem a pomoct s tím, jak se správně napojit na Vysoké Já?

A už opravdu končím, jinak to budete číst celý den. 🙂 Mějte se zatím moc krásně!!!!!!!!!!”

Pochvala od klienta v průběhu terapie

Toto byl zajímavý klient, řešili jsme celý balík fobií, nevyrovnání se se smrtí manželky před patnácti lety, vztahové záležitosti a řadu dalších témat. Byl toho takový balík, že jsem použil metodu SRT a “spláchl” to vše najednou. Klient na to byl dobře připraven, protože se to skutečně podařilo!

Kromě toho měl klient zvláštní přání – chtěl pochopit, proč se mu před 13 lety stala autonehoda. Dovedl jsem ho tedy v hlubinné terapii do okamžiku nehody, kdy ztratil vědomí (tehdy :-)). Pomohl jsem mu projít si i tou dobou, kdy byl v bezvědomí, takže si vybavil průběh celé nehody, pohyb auta po silnici, jeho smyky, pád na střechu a konec kotrmelců na boku. Klient si přesně uvědomil, co se stalo a co ho k nehodě dovedlo. Byl to vlastně způsob pokusu o sebevraždu. Spokojenost… A musím říct, že to pro mě bylo velmi naplňující.

Toto mi klient řekl při práci: “Je na vás vidět, že svou práci děláte velmi rád.

 

Nechtěné dítě – hlubinná terapie a Spiritual Response Therapy

Toto je zpráva od klientky, která v hlubinné terapii zjistila všechny podrobnosti o tom, proč byla nechtěné dítě, jak k tomu došlo, kdo ji nechtěl, atd. Celý život tušila, že asi nebyla chtěná, nicméně netušila, jak k tomu došlo a proč. Zjištění ji překvapilo! Ale hlavně jí přineslo tolik potřebnou úlevu. Dva dny po hlubinné terapii mi napsala:

Dobrý den, pane Kaisere, nejdřív Vám chci za všechno poděkovat. Včera po cestě domů jsem začala být dost unavená, večer už opravdu hodně. Spánek sice nic moc, ale dnes mám energie jako už dlouho ne… Přestala jsem být podrážděná a jak jste včera říkal, při některých situacích jsem se zarazila, vybavila jsem si věty, co bych normálně řekla a jak reagovala – ale přitom, jako by to v minulosti byl někdo jiný… Nevím jak jinak to popsat, prostě jako by mi ta situace teď nevadila, nedotýkala se mě tak moc… Zkrátka je mi dobře a jsem v klidu…

 

Práce přes prostředníka pro nepřítomného syna

Toto byl případ, kdy jsem pracoval přes prostředníka – matku, která požádala o pomoc pro svého syna. Paní nikdy nezažila hlubinnou terapii a také nikdy nedělala “médium”. O to větší bylo její překvapení, když během necelých dvou hodin prožila několik válek a bitev v dávné minulosti, tedy v minulých životech svého syna. Pro mne to bylo celkem běžné, pro ni ale ne, jak jsem se dozvěděl po více než měsíční odmlce. Paní mi napsala:

Vážený pane Kaisere, byla jsem u Vás a provedl jste uvolnění podvědomí očistou od zážitků z minulých životů mému synovi. Tato terapie byla velmi účinná, zmizely noční běsy a úzkosti, což je v jeho stavu psychické poruchy velmi pozitivní. Obracím se proto znovu se žádostí o pomoc, protože si nejsem jistá, zda čištění podvědomí mého syna bylo provedeno do konce. Přerušila jsem totiž seanci, protože jsem už nebyla schopná snášet hrůzné obrazy, které jsem pozorovala. Můžete, prosím, čištění podvědomí mého syna dokončit na dálku? Budu Vám velmi vděčná…

 

Odvedení přivtělené duše do Světla na dálku metodou Spiritual Response Therapy

Paní mi napsala: “Dnes jsem při brouzdání internetem narazila na váš článek o přivtělených duších (na www.esoterika.cz). Píšete v něm že můžete pomoci i na dálku. O co tedy jde. Budou to nyní tři roky, kdy jsem začala být ze dne na den strašně unavená a trvá to stále a jsem vyčerpanější čím dál víc… Již jsem zkoušela všechno možné, možná je to i stresem, dvě malé děti, nyní i práce do toho koloběhu… ale přesto si přesně pamatuji, jak to přišlo najednou ze dne na den… Jsem vyčerpaná, brzy mi dojde energie, večer je mi únavou někdy až mdlo a špatně… Hrozně mě to obtěžuje, nezvládám vše tak jako dřív, prostě nemám energii…. Jednou mi známý přes Reiki říkal, že to může být i nějaká dušička… a nyní, když jsem přečetla váš článek, vám píši, jestli by jste se na mne mohl podívat.

Pracoval jsem prostřednictvím Vysokého Já (tedy metodou Spiritual Response Therapy), kterou se mohu i na dálku dozvědět, zda má někdo přivtělené duše. U paní jsem našel jednu jedinou, což není moc. Odvedení duše do Světla bylo také bez komplikací. Napsal jsem paní, v kolik hodin jsem duši odvedl, to pro případ, že by si něčeho všimla. Potom jsem dostal tento mail:

Ano, zhruba v tu samou dobu jsem najednou zavřela oči a cítila jakoby vír nebo proud (nevím jak to popsat), který vanul obloukem od levého spánku přes hlavu nahoru, a nějak se mi ulevilo, až teď jsem přečetla váš email, tak je možné, že to má souvislost. Moc vám, děkuji za sebe i za duši které jste pomohl… Je to krásné a potřebné poslání… Určitě dám vědět jakoukoliv změnu.

Ano, myslím si, že to má jasnou souvislost, samozřejmě nelze počítat na 100 %  s tím, že bude celý problém takto jednoduše v pár minutách vyřešen. Pokud ne, tak by to bylo na další čištění, ale vše je řešitelné…

Dašlí zpráva po několika dnech:

Musím se s vámi podělit o své pocity. Poté, co jste odvedl bytost do Světla, se mi udělalo špatně od žaludku jako na kolotoči. Poté jako by kolem mě vše zesvětlilo a i barvy zjasněly a byla jsem ve stavu, nevím jak to popsat, ale jako kdybych si dala velkého ´panáka´  🙂 a cítila jsem teplo v krční čakře, jak se rozlévá hlavně směrem do hrudníku (již 9 měsíců jsem měla problémy s chrapotem a zahleněním v té části krku a ten hlen zmizel… je možné že to může mít souvislost?). To trvalo necelé dvě hodiny a potom na mě padla smrtelná únava. Myslela jsem že ani nedojdu domů. Doma jsem se musela na chvíli natáhnout… a vždy, když si lehnu ať na spaní nebo jenom k odpočinku, tak medituji a relaxuji, myslím na Boha a vesmír… a najednou jako by ze mě seshora něco stahovalo vrstvy… nánosů… ale vícevrstvých, nevím jak to popsat, postupovalo to od nohou až po hlavu a cítila jsem, jak je mé tělo bytost, duše… jakoby vyčištěná a uvolněná a prosvětlená… potom jsem usnula asi na 20 minut. Cítím se lépe, zdá se že se mi vrací dřívější elán…

Odstranění prokletí domu a odvedení zbloudilých duší

Na dálku jsem provedl odstranění prokletí domu, kde docházelo k nejrůznějším nepříjemnostem, a odvedení zbloudilých duší, které jsem tam také objevil. Majitelka domu mi po čase napsala:

S Vaší prací jsme spokojeni, je to vidět, že se něco událo. Celkově mi připadne, že to mělo svůj smysl. V rodině mi připadnou všichni jinak nastavení a necítí se unavení...

 

Odvedení přivtělených duší od klientky, která je přitahuje při práci s Reiki

Přivtělené duše jsem odvedl na dálku s pomocí Vysokého Já. Klientka mi potom napsala:

Děkuji moc, ráda lidem pomáhám, jenže to přebíraní (duší) mě hrozně unavuje. Ulevilo se mi. Byla jsem unavená, malátná, něco mě tížilo na hrudníku, ramenou a zádech…  Jen se divím, že ty duše nejsem schopna odvést sama do Světla, protože jsem zasvěcena do reiki 2. stupně, a že ani nepomáhá prosba k archandělovi Michaelovi a jiným bytostem ze Světla…

Moje zkušenost (i osobní) je taková, že někteří lidé jsou „nastaveni“ na to, že tyto duše přitahují opakovaně. Pak je třeba řešit příčiny, proč tomu tak je.  Reiki 2 je fajn, ale pokud má terapeutka programy, kterými si chce duše přivtělovat, pak tyto programy zvítězí. Proč nepomohly prosby k archandělu Michaelovi, to netuším… Na všem se ale najde něco pozitivního, třeba v tomto případě to, že se klientka poučila a může se jí to hodit i v její práci s lidmi.

 

Hlubinná terapie na téma strach z podvodu v podnikání

Tato hlubinná terapie byla zajímavá i pro mne, protože ani já jsem se v minulosti nevyhnul zkušenosti s podvodem v oblasti financí a podnikání. A tak jsem si i z této terapie odnesl něco pro sebe. To je takový skrytý “benefit” pro terapeuta – když pracuji se svými klienty, současně s nimi se stále odblokovává,m takže neustále prací s lidmi pomáhám i sobě.

A nyní z mailu od klientky, která se věnuje podnikání v oblasti MLM prodeje, ale v poslední době se v podnikání necítila dobře. Začaly ji totiž silně blokovat zážitky z minulosti, kdy se stala obětí různých podvodů. To ji zablokovalo v současném podnikání a nedařilo se jí:

Tak po téměř týdnu od poslední hlubinné terapie musím konstatovat, že to zabralo nad očekávání. Už když jsem od vás odjížděla, cítila jsem příval nové energie. Úterní open meeting, kterého se účastnil i X, měl výborný efekt. X se mi zaregistroval do sítě a už tryskovým tempem zpracovává úkoly, které dostal a začíná pracovat i na tom, že on sám bude registrovat další lidi. Takže super, super, super. I já sama jsem připravená a odhodlaná dělat další nové kroky k tomu, abych postoupila ve vzdělání i výsledcích dál. Docela jsem si na vás vzpomněla hned asi dva dny po hlubince, že když si člověk udělá jednu, může pak hned chtít i další. Docela brutálním způsobem se mi začaly ozývat problémy, které… (vynecháno). Přeji vám spoustu dalších úspěšných hlubinek.” J.

A snad malý dodatek – ano, i já stále nacházím témata, která si rád s pomocí hlubinné terapie nebo Spiritual Response Therapy zpracovávám. Je to tak, jak píše J. – když člověk začne pracovat na svém osobním a duchovním rozvoji, objevuje v sobě stále nové důvody k tomu, aby se dál čistil a léčil. Zpočátku to může vypadat, že touto duchovní prací se člověku “přitíží”, ale to je omyl – pouze duše člověka, která cítí potřebu a současně příležitost si nechat pomoct, začne “nabízet” k odblokování další témata. O tom by mohli hovořit absolventi kurzů hlubinné terapie…

 

Odstranění prokletí a odvedení několika desítek přivtělených duší

Cítím se fajn, jako kdyby ze mne cosi opadlo a já opět vykazuji chování, typu, jo, chci tady na této planetě s Vámi s lidmi být a žít.” E.

 

Odvedení silně negativní přivtělené duše na dálku

Chtěla bych Vám hrozně moc poděkovat. Odvádění jsem cítila, nejsilněji asi kolem 5:40. Cítím se mnohem lépe, lehčeji a více radostně. Hrozně moc Vám děkuji.” Karolína

 

Přivtělená duše, která už nebere své hostitelce energii

Děkuji (za odvedení duše). Teď sjíždím Vaše stránky… Odpoledne mi několik lidí řeklo, že zářím, přitom jsem vstávala v 5:30, tak možná tím, že se mi asi ulevilo :o)” Reakce Lenky po odvedení přivtělené duše na dálku.

 

Jen pár bitev v minulých životech – a tolik radosti 🙂

Dobrý den, Vaše metoda je skutečně něco nevídaného. Ve vlaku do Prahy jsme si sdělili zážitky a musím říci, že vize, kterými uvolňovala paní X s vaší pomocí podvědomí svého syna od drastických zážitků z dávné minulosti, překonaly můj odhad. Historický rámec vizí je nepředstavitelný, ve třech obrazech středověké dobývání a masakrování opevněného města, oběť brutálního mučení pravděpodobně inkvizice a vyvražďování vesnice husary, nebo kozáky. Ještě jednou Vám děkuji.” XY, Praha, reakce na hlubinnou terapii přes prostředníka.

 

Žena, která se neměla ráda

Po poslední terapii už se mám opravdu ráda.” Jana z Moravy

 

Prokletí domu a čištění na dálku metodou Spiritual Response Therapy

Byl jsem požádán o vyčištění domu, ve kterém se rodina necítila úplně dobře. Kromě toho zde měly být zbloudilé duše a nějaké další negativní energie, protože v domě docházelo k úrazům. Manželé, kteří v domě žijí, se k sobě v domě nechovali pěkně (což je samotné překvapovalo).

Celý příběh najdete v příspěvku o tom, že když se necítíte doma dobře, může být váš dům prokletý.

Pro odstranění prokletí a dalších negací jsem použil metodu Spiritual Response Therapy (SRT) na dálku a zjistil v domě mj. i tyto energie:

  • Nepřátelství, Neodpuštění, Nelaskavost, Nesvoboda, Neláska, Pesimismus a další…

Všechny energie jsem nechal vyčistit. Odstranit “neodpuštění” trvalo nezvykle dlouho. Dále mi vyšlo, že v domě bylo cca 10 zbloudilých duší. Poprosil jsem o jejich odvedení do Světla. Odvést tyto zbloudilé duše do Světla kupodivu nešlo tak snadno jako obvykle. Jevilo se mi to tak, že jedna z těchto duší považovala dům „za svůj“ a bránila se odvedení. Dále jsem v domě objevil i zatracení a prokletí. Vše, co jsem našel (vytestoval), jsem samozřejmě čistil.

 

Po dvou dnech jsem dostal tento mail:

Moc vám děkujeme. To, co píšete, mě vůbec nepřekvapilo a tušila jsem to. Moc se mi ulevilo, když jste to takhle charakterizoval. Ta silná dušička, která dům pokládala za svůj, byla velice citelná :-). Jsem moc ráda, že se to pohnulo dál a cítím úlevu a silný vděk.

 

Trauma po úrazu a zlomenině

Tato klientka mi udělala velikou radost, protože během terapie objevila “díky” své zlomenině mnoho užitečného nejen pro své uzdravení, ale i pro svou práci a soukromý život.

Během terapie jsem si všiml, že si končetinu, kterou si před cca dvěma roky zlomila, doslova odpojila od svého těla. Vedl jsem ji tedy hlubinnou terapií tak, aby si to sama uvědomila, což se podařilo. Prošla si kromě úrazu také pár dalších událostí z tohoto života a podívala se i do jednoho minulého života.

Hlubinnou terapii jsme dělali mimo jiné proto, že prožitím minulých událostí člověk může odbourat trauma z úrazu, a tak obnovit samoléčebnou schopnost těla! A jak se dočtete dále, povedlo se. Klientka totiž měla jíž zanedlouho na další operaci, protože se její stav dlouhodobě nelepšil.

Tři týdny po hlubinné terapii mi napsala:

Moc Vás zdravím! Často Vám v hlavě píšu mail :). Hlubinná terapie pro mě byl velice zásadní prožitek a zlom v životě. Od té doby se cítím zpět v sobě, o mnoho silnější oproti životu předtím. Řádně to také slavím :).

Ale co je také úžasné, že s otevřenou mysli mi dochází více věcí, souvislostí. Také si více všímám svých reakci na různě podněty – dříve jsem proti tomu bojovala s tím, že jsem přecitlivělá, teď bych ráda poznala, co ona citlivost pro mě znamená, a nějak se s ní naučila zacházet.

Končetina začala pracovat, bolest se změnila, lokalizovala, pracuje!

Dnes jsem se vrátila od doktora, který mě měl vyslat na další operaci – a ejhle! Končetina pracuje, proto mam ještě dva měsíce odklad s tím, že se uvidí, co se uděje. To podpořilo mou víru v uzdravení a také posunulo v tom, že bych Vás požádala o esence

Doporučuji Vás, kde se dá! Děkuji Vám!

 

Odstranění prokletí, uřknutí a dalších bloků pomocí Spiritual Response Therapy (SRT)

Jste kouzelník” – Petr B., Pardubice

 

Práce s koněm na dálku prostřednictvím média

K. z toho byla fakt zaskočená, protože její kůň prý má opravdu nejmenší box ze všech koní, co tam jsou. Pracuje tam černovlasá holka, která pořád nosí červenou károvanou košili a oproti té stáji, kde byl dříve je tam v noci opravdu naprostá tma. No… tohle prostě nemůže být náhoda :), mě to taky překvapilo. Nečekal jsem, že pomocí takové terapie lze zjistit takhle přesné věci.” – Štěpán K. – zpráva po terapii pro koně, kterou jsem provedl na dálku přes médium. Štěpán reaguje na popis určitých skutečností, které médium uvádělo v průběhu terapie.

Z toho, co jste psal, jsem byla doopravdy hodně zaražená, protože to prostě sedí. Můj kůň má doopravdy menší box než dřív a nikdy jsem si neuvědomila, že je ve stáji větší tma, než kdy poznal – dřív bylo vždy poblíž veřejné osvětlení. Včera prošel můj kůň obrovským testem, když šel poprvé do menšího výběhu s velmi chatrnou ohradou (nedávala jsem ho tam dřív, protože jsem si byla jistá, že určitě uteče) a se všemi ostatními koňmi naráz (dříve chodil jen s pár koňmi, kteří ho mají rádi, a zbytek chodil do jiného výběhu, aby se nepokopali) a zvládnul to skvěle! Nejen že neutekl ale i se lépe snášel se všemi koňmi. Brigádnice, co tam včera byla a která už ho má za všechny ty útěky dost, ho včera večer poprvé chválila, že byl moc hodný. Dnes jsem ho už viděla na vlastní oči a opravdu všechno bez problémů 🙂 Ještě další změna, které jsem si všimla, je to, že méně žere, a už vůbec ničeho se nedotkne, když na mě vidí – pořád na mě kouká… Ještě jednou strašně moc děkuji!” – Klára, Praha – toto je reakce na mou mailovou zprávu o tom, jak proběhla hlubinná terapie pro jejího koně, kterou jsem provedl na dálku prostřednictvím média. Při terapii kůň prošel určitými zážitky z minulosti a na závěr nás požádal o určité změny, které by se měly udělat ve stáji… Hlavní téma terapie byly útěky koně mimo ohradu a také zhoršování jeho zraku.

Po dalších týdnech přišel ještě jeden mail:

Můj kůň se má skvěle. Od terapie ani jednou neutekl, ani když ve výběhu zůstal sám – vzhledem k tomu, jak byl dříve fixovaný na stádo, je to neuvěřitelný pokrok. Také si evidentně všechno více užívá, už není tak ´zabržděný´, jak to nazvala naše vedoucí, a více při ježdění spolupracuje. Poslední cca dva týdny má sice chvilky kdy je ´na zabití´ a vymýšlí, kde by co provedl, ale to mají teď úplně všichni koně, jde na ně jaro 🙂

 

Odvedení zbloudilé duše na dálku

Dobrý den, zemřela nám babička. Její odchod nás všechny velmi bolí. Má dcerka, které bude 15 let, k ní měla také velmi silnou vazbu. Od začátku ledna nechtěla dcerka večer být sama a spala s námi v ložnici a i teď se často budí nebo nemůže usnout. Je to pro nás po roce již druhý odchod nejbližšího člověka před vánočními svátky. Loni to byl dědeček, letos babička. Dlouho váhám Vás oslovit, asi tuším, že je něco mezi nebem a zemí, ale nejsem věřící člověk. Moc bych si ale přála, aby duše mojí maminky našla Světlo, které popisujete, a bylo jí i nám dobře. Bojím se, že náš velký žal a nesmíření s jejím odchodem jí nedovolil odejít. Pomůžete i takto na dálku?

Ano, tato situace se dá řešit i na dálku velmi snadno a není k tomu potřeba vlastně nic než třeba Vaše mailová adresa – to k “napojení” bohatě stačí. Pisatelka velmi správně vycítila, že žal rodiny držel duše zemřelých připoutané zde na Zemi a nedovolil jim odejít. Když jsem s duší pracoval, zjistil jsem, že zde uvízla i druhá duše – duše zemřelého dědečka. Jejich odvedení se podařilo a doufám, že rodina najde svůj klid a smíření se smrtí. Obě duše jsou již ve Světle a podle toho, jak o Světle hovoří (když se s nimi spojíme přes médium, což nebyl tento případ), jsou ve Světle vždy šťastné a mají tam svůj klid. Kromě toho tam duše také vidí to, co měly za života rády, mohou se tam setkat s dalšími zemřelými atd. Zní to sice pohádkově, ale když podobně věci říká celá řada lidí zcela nezávisle na sobě, něco na tom být musí…

Proto jsem v odpovědi napsal mj. i toto: “Samozřejmě Vám rád pomohu. Ani nevím, jak se stalo, že jsem se s dušemi naučil pracovat, ale doufám, že to je třeba moje poslání. Nevím… Nicméně ve Vašem případě mi vychází, že ani jedna z duší Vašich zemřelých prarodičů neodešla, jak říkáme „do Světla.“ Dědeček zde sice zůstal, ale nepůsobil tak, abyste si toho všimli. Dcera ale správně cítila, že duše babičky byla stále s Vámi a zřejmě toužila po pomoci s odchodem. A píšete to naprosto přesně. Jedním z mnoha důvodů, proč duše nenajde klid, je to, že ji pozůstalí svým žalem „drží dole“. A k tomu, že nejste věřící… Já jsem dlouho jako inženýr “přes počítače”, odkojený marxisticko-leninskou výchovou, také ničemu nevěřil. Nicméně jak vidíte, mnoho zážitků a zkušeností mě přivedlo k tomu, že už mi nic z toho, co nazýváte věcmi mezi nebem a zemí, není cizí, ač mě samotného ještě pořád udivuje, že věci takto fungují a že vůbec existují…”

Po nějaké době jsem se s klientkou spojil, protože mne zajímalo, zda doma zaznamenali změnu k lepšímu. Odpověď mě potěšila:

Dobrý den, nyní o víkendu byla vhodná příležitost zavést rozhovor s dcerkou na toto téma. Když mi řekla, že se jí už spí lépe, tak jsem se rozhodla, že jí řeknu, že jsem Vás oslovila a požádala o pomoc. Byla jsem moc opatrná. Ale asi bylo mé rozhodnutí správné, zdálo se mi, že ji i zpráva od Vás uklidnila. Ještě jednou Vám chci poděkovat. Potěšil mne Váš zájem.  Přeji Vám, ať se Vám daří dál lidem pomáhat.