Kurz Božího Slova

24.11.2023 “Jsem hodna” kurzu Božího Slova?

Dostal jsem dnes dotaz od adeptky, která zatoužila po kurzu Božího Slova. Ptala se, zda je tohoto kurzu hodna. Byl bych nerad, aby to takto lidé vnímali, proto přináším krátké vysvětlení.

Nejde o to, zda je člověk kurzu “hoden”, protože, jak jsem za svou praxi, která je k datu tohoto příspěvku více než 4 roky, zjistil, Bůh člověka skutečně volá. A to není žádná fráze, takto to opravdu cítím, zejména je to patrné během kurzů, kdy je “z druhé strany” člověku nabízena veškerá pomoc a vedení, aby kurzem prošel a byl schopen Boží Slovo přijímat a žít podle něj.

Bůh člověka nehodnotí, jak si asi lidé představují. Pouze potřebuje, aby byl zájemce o kurz na život v Bohu připraven. Tedy aby měl čistý vztah k Bohu a ujasněné rozhodnutí žít pode Jeho vedení.

Jsou mi odporné fráze a dogmata, protože všechna má slova čtěte tak, jak je píšu, bez jakéhokoliv zabarvení tím, co víte o učení různých církví. S těmi nemám nic společného, nechci a nebudu. A pro žití v souadu s Bohem není žádné církve potřeba.

Mojí rolí je v případě kurzu Božího Slova být pouze prostředníkem a ukázat lidem cestu, na kterou jsem si sám musel přijít, a tak jim ušetřit mnoho let tápání. Rozhodně nikoho nehodnotím, nevybírám si “ovečky” a nezáleží na mně ani trochu, zda člověk může nebo nemůže kurzem projít.

Pokud byste k tomuto důležitému tématu otázky, rád je zodpovím. Pavel K.