Pavel Kaiser – o mně

logo-hlubinna-terapieIng. Pavel Kaiser – Celostní duchovní léčení Božím Slovem

Dovolte mi, abych se představil. Jmenuji se Pavel Kaiser, většinu života jsem prožil v Praze, ale od roku 2004 se mým bydlištěm stala Olomouc. Poslední roky již trávím na venkově za Olomoucí. Na této stránce se dozvíte něco z toho, co jsem se naučil a kdo byli moji důležití učitelé.

Řadu let jsem byl certifikovaný učitel metody Spiritual Response Therapy – SRT. Vlastně jsem byl v ČR úplně prvním učitelem této metody, kterou mě naučil autor – Robert Detzler.

Systém SRT jsem přestal učit, protože moje práce již vypadá zcela jinak a neodpovídá původnímu učení Roberta Detzlera.

Po 21 letech praxe s Vysokým Já jsem byl veden k tomu, abych začal léčit, případně učit, léčení Božím Slovem. Z toho důvodu již nebudu certifikovaným učitelem SRT.

 

Moje cesta k tomu, co nyní dělám

Mám za sebou velmi pestré zkušenosti, ale zde se omezím pouze na to, co souvisí s terapiemi, duchovním léčením a s praxí učitele.

Vystudoval jsem ČVUT v Praze (Ing. elektronických počítačů) a poté ještě Sheffield Hallam University (management, titul MBA). Z běžných profesí jsem byl: počítačovým technikem, ministerským úředníkem, programátorem, dovozcem hardware i software, úspěšným realitním makléřem, neúspěšným finančním poradcem, forexovým traderem, prodejcem investičních drahých kovů… Do hloubky jsem pronikl do psychologie tradingu a zajímala mě i řada dalších oborů…

Od devadesátých let jsem se do roku 2020 věnoval léčení duchovními esencemi.

Z oblasti duchovních nauk jsem se mimo jiné naučil:

 • Stal jsem se mistrem Usuiho Reiki a zasvětil jsem více než 60 dalších mistrů Reiki.
 • Byl jsem prvním registrovaným mistrem Karuna Reiki® u nás. Do Karuna Reiki mě zasvětil ve Stonehenge přímo autor, William Lee Rand.
 • Co se týče mých kurzů, začínal jsem kurzy Reiki.
 • Vystudoval jsem 11 stupňů metody One Brain a stal se tzv. facilitátorem. Učitelkou mi byla Tamara Cenková (1. a 2. stupeň), pak Ing. Miluška Lhotáková (do 5. stupně) a na vrchol kariéry mě dovedla Carol Hontz z USA.
 • Metoda One Brain mě zaujala a udělal jsem s ní za pár let mnoho dobré práce. Ke konci studia jsem narazil na omezení metody, která jsem nebyl schopen tolerovat, proto jsem hledal účinnější způsob práce s klienty. Tak jsem se dostal až k hlubinné terapii. Učitelem mi byl již zemřelý Andrej Dragomirecký, jehož učení jsem pro sebe dále rozvinul a upravil.
 • Svou práci s klienty jsem vždy doplňoval používáním nejrůznějších duchovních esencí.
 • V ČR a SR jsem a úspěšně zavedl brazilské esence Araretama a distribuoval jsem je intenzivně více než 4 roky.
 • Od začátku roku 2005 jsme s partnerkou Tamarou do ČR a SR dováželi duchovní esence z různých zemí světa a máme s nimi ty nejlepší zkušenosti. Firma se jmenuje Esence pro Váš život.
 • Při svém hledání stále účinnějších metod pomáhání lidem jsem poznal i Roberta Detzlera z USA, jenž mě osobně a velmi důkladně zasvětil do tajů metody Spiritual Response Therapy – SRT. Také mě certifikoval jako zcela prvního učitele SRT v ČR a SR a pověřil mě výchovou dalších terapeutů. Dle sdělení Robertovy žena Mary Ann jsem měl nejvíce studentů SRT ze všech učitelů v Evropě.
 • Robert Detzler mne také naučil a pověřil výukou metody Spiritual Restructuring, které se už ale nevěnuji, protože se zaměřuji spíše na práci s duší a s psychikou.
 • V roce 2010 jsem se přímo u autora Colina Tippinga málem stal učitelem metody Radikální odpuštění (Radical Forgiveness). Tato metoda mi dala mnoho dobrého, ale pak jsem se opět vrátil k práci s Vysokým Já, protože jsem objevil, jak odpuštění docílit i bez RF.
 • PhDr. Jiří Zíka, známý hypnoterapeut, mě uvedl do základů Ericssonovské hypnózy.
 • Také jsem si v životě musel dát pár let přestávku a věnovat se intenzivně osobnímu rozvoji. V rámci práce na sobě jsem používal spoustu esencí a objevil jsem také jednu z nejúžasnějších terapií – pobyty ve tmě. Ve tmě jsem pobyl několikrát a můj nejdelší pobyt trval čtyři týdny.
 • Kromě všech ostatních duchovních aktivit se věnuji dlouhodobým půstům, které jsem se naučil na www.pust.cz.
 • Zabýval jsem se i mnoha dalšími duchovními obory a z každého jsem si něco odnesl. V současné době se už ale nesnažím „umět všechno“ a specializuji se na práci a komunikaci se svým Vysokým Já, tedy s mými duchovními učiteli. Proto jsem přestal učit metodu SRT, protože jsem se od jejích postupů už významně odchýlil. Od července 2020 jsem byl veden k tomu, abych tuto práci nazýval léčení Božím Slovem.

Pokud se na mne obrátíte ohledně terapie nebo kurzu, udělám vše pro to, aby pro Vás byla moje práce maximálním přínosem.