tíha

21.04.2023 O přebírání tíhy

Tuto aktualitu píšu pod dojmem dnešního telefonátu a testování klientky. V telefonu řekla, že “už dělá sedm let metodu SRT”. V duchu jsem si řekl, no tak zrovna tuto větu jsem už slyšel víckrát. Pak se mi svěřila, že se jí hroutí život a neví si s ním rady. A přestala “věřit Univerzu”.

Napíšu to jen krátce, kdo “dělá SRT”, snad pochopí. Měl jsem podezření, že paní není správně napojena na své Vysoké Já, postěžovala si, že dostává nespolehlivé odpovědi. Podezření se mi potvrdilo, dostal jsem toto Boží Slovo: “Je vadně přesvědčena o napojení na Vysoké Já. Nic nečistí, pouze přebírá tíhu“.

A to je hlavní důvod, proč o tom píšu – setkal jsem se za více než dvě desítky let práce s Vysokým Já a “metodou SRT” (což je označení, které nemám rád, kdo mě zná, ví proč). A za ta léta jsem poznal, že lidé mohou v domnění, že “čistí” někomu jeho negace, je přetahují na sebe. A to je ona tíha.

Vše zapadlo do sebe, je to logické vyústění toho, že když někdo řadu let přetahuje negace, tedy tíhu, z druhých, nemůže to vést k ničemu pozitivnímu. Toto je důsledek nesprávného výcviku v práci s Vysokým Já, vadného napojení a často i pýchy, která člověku nedovolí, aby své pomýlení poznal. A tak “čistí”, a “čistí”, a “čistí”…

Tento ohromně důležitý aspekt nepochopení práce s Vysokým Já bohužel padá i na hlavu učitelů, kteří učí “metodu SRT”. Já tvrdím, že lidé často vůbec nechápou, co to SRT je a o co při něm jde. A důsledky mohou být neradostné.