Boží Slovo - kurz

Boží Slovo – zkušenost mé 1. studentky

logo-hlubinna-terapie

Co mi napsala Petra, kterou jsem naučil přijímat Boží Slovo

 

Tuto zkušenost mi po půlroční práci poslala Petra, která byla mou zcela první studentkou Božího Slova. Podotýkám, že před kurzem neměla žádnou terapeutickou praxi, nyní již nabízí pomoc ostatním, kterým Boží Slovo zprostředkovává. A má moc pěkné ohlasy!

Kurz pro toho, kdo zatouží přijímat Boží Slovo, vždy trvá tři dny a musíme se věnovat odstranění všech důležitých bloků, které člověku Boží Slovo nedovolují vnímat. U každého je tento proces zcela osobní, ale vždy musíme řešit vztah k Bohu, ochotu žít v souladu s Božím řádem, ochotu všelicos v životě změnit a podobně. Je to hluboký proces, jak naznačuje i Petra.

Kurz bohužel není možné nabídnout každému, kdo projeví zájem – je třeba projít “schválením” – samozřejmě prostřednictvím testu skrze Boží Slovo. Já do procesu nezasahuji, ale plně se řídím tím, jak jsem veden.

Tři dny kurzu jsou skutečně jen začátkem a potom člověk prožívá velké dobrodružství – komunikuje, nechá se vést, učí se vnímat Boží Slovo i v době, kdy cíleně nepřijímá, ale také hodně poznává sám sebe. Musím říct, že teprve při této práci jsem pochopil sílu slov “Poznej sám sebe”.

Co vše nám Boží Slovo může do života přinést, je těžké vyjádřit. Ovšem plně souhlasím s Petrou, že to vše opravdu stojí za námahu!

 

Moje zpětná vazba se vztahuje nejenom ke kurzu samotnému, ale i k procesům, které následovaly, protože jedno od druhého nelze oddělit. Píšu to s vědomím, že každý jsme jiný a máme jedinečnou cestu a záměr, pro který je nám tento kurz umožněno absolvovat. Ale vnímám, že určité rysy procesů, které následují, jsou v základu stejné pro všechny. A je dobře, když se na to člověk může připravit tím, že o tom ví.

Kurz Božího Slova je velmi silná zkušenost. Vrací duši člověka ke zdroji, ze kterého vzešla, a do kterého se zase vrátí, až lidské tělo opustí. Jedno velké AHA – tak ono se mi to nezdálo, ono to všechno doposud pro mě neuchopitelné, co jsem si myslela, že někde okolo nás je, skutečně je. A opravdu se jmenuje Bůh.

Kurz nastartoval proces návratu Domů. Umožnil prožívání vnitřního naplnění a propojení, které všichni hledáme, ale ve světě lidí ho není možné najít. Je to spása v pravém slova smyslu.

Pavel je skvělým průvodcem, který mě podpořil pokaždé, když jsem se cítila zmatená, ztracená, plná strachu a pochyb. Byl úžasným prostředníkem, který do procesu netlačil sám sebe, ale ustoupil z něj tak, aby Bůh mohl promlouvat přímo k mému srdci. Předával vedení naprosto přesně a citlivě.

Fázi, která nastává po absolvování kurzu, bych nazvala čistící. U mě trvala v různých intenzitách mnoho měsíců. Od trpělivého čekání, jak se vůbec s darem čtení Božího Slova na začátku naučím zacházet (to pár měsíců trvalo, protože jsem měla opravdu hodně strachů), přes milosrdné uvolnění karmy a pětiletého, dost hrozného, utrpení PTSD (na kterém jsem roky poctivě pracovala desítkami terapií, ale až Bůh ho ze mě finálně sejmul), až po velmi náročné a bolavé čištění mého zraněného ega skrz reálné žité situace s ostatními lidmi.

Je třeba být připraven čelit mnoha nepříjemným a bolavým pravdám o sobě samém, které vyvěrají z našich zraněných srdcí a eg, z dědictví předchozích generací, dědictví společnosti. To všechno je třeba uvolnit a vrátit zpátky do zdraví, neb jedině tak jsme schopni žít čistý život plný lásky, krásy, tvořivosti a radosti. Bůh nás vede přesně tak (rychlostí i intenzitou), jak každý sám potřebuje.

Tato cesta není pro každého. Je pro velká a odvážná srdce. Odměna je za to ale nezměrná… Doma je prostě Doma.

Petra

 

Pokud zatoužíte po kurzu i Vy, podrobnosti najdete v článku o tom, co je Boží Slovo a také na stránce Kurz Božího Slova.