Boží Slovo zkušenosti

Boží Slovo – otázky a odpovědi

Můj život s Božím Slovem je vyvrcholením mého duchovního snažení v tomto vtělení. O tom jsem zcela přesvědčen. Vždy jsem cítil, že musím objevovat něco nového, jít dál, duchovně usilovat o nové poznání atp., ale nyní věřím, že jsem své snažení naplnil. Což není konec, ale pocit toho, že nyní mám maximum, jakého jsem mohl “tentokrát” dosáhnout.

Boží Slovo mě vede ve věcech, které jsou životně důležité. Mohu ale žádat o Boží Slovo i tehdy, když řeším něco naprosto obyčejného a přeji si, abych se zachoval v souladu s Boží vůlí. Odpovědi dostávám na všechny své otázky, ale stále jsou zachována všechna pravidla a principy, o kterých jsem už psal.

Hlavním a vždy platným principem je, že Boží Slovo nikdy nenaruší svobodnou vůli člověka. Toto je častý strach těch, kdo se na jednu stranu ucházejí o kurz Božího Slova, na druhou se ale bojí, že se pak stanou loutkou, že budou bez vlastní vůle, že ztratí svobodu, atp.

Pokud by to tak bylo, NIKDY bych uvedení do Božího Slova nenabízel, vlastně bych ani nevěřil, že přijímám to PRAVÉ Boží Slovo. Pochyboval bych o něm natolik, že bych s ním nikdy veřejně nevystoupil.

Přes mou snahu o Božím Slově psát z různých hledisek a zkušeností jsem si vědom, že o něm mají lidé naprosté minimum informací. Rád bych tedy touto cestou umožnil všem ptát se na cokoliv, co s Božím Slovem souvisí.

Boží Slovo je mi velmi vzácné, proto jistě pochopíte, že neuctivé nebo hanlivé příspěvky se sem nedostanou. Každý příspěvek tedy podléhá schválení. Budu velmi rád za zajímavou diskuzi – ptejte na vše, co Vás o Božím Slově upřímně zajímá.

 

12 názorů na “Boží Slovo – otázky a odpovědi”

 1. Silvie Vlasáková

  Dobrý den, pane Kaiser,
  srdečně vás zdravím, mám problém se svými potomky, asi jsem k nim moc připoutaná, neustále mě zrańují, vždy, když se to stane, si říkám, jsem poučená, ale děje se to stále dokola, naposled jsem doplatila na to, že jsem synovi a dceři poskytla azyl, když se rozcházeli se svými partnery.
  Dcera na mě dokonce ječí takovým způsobem, ze musím zavírat okna. Myslím si, že má přivtělenou duši, mohl byste jí pomoci a je to možné bez jejího souhlasu? Nic takového by si nebyla schopna připustit, chová se, jako bych byla její úhlavní nepřítel a to nejen ke mně.
  Jsme velká rodina, nerozumíme si, stále se za všechny modlím a prosím Boha, aby nám odpustil naše hříchy, ale nějak to nefunguje…
  Mám tak bolavou a smutnou dušičku, že jsem si dovolila Vás oslovit a poprosit o radu.
  Jste moje naděje, děkuji Vám. Vl.

  1. Dobrý den, vymazal jsem z dotazu Vaše příjmení, to nemusí nikdo vidět. Na dceru bez jejího souhlasu a vědomí nemohu působit, bohužel. To bych se dopustil vážné chyby a určitě by se to vymstilo mně, ale možná i Vám. Takto tedy nelze. Pavel Kaiser

 2. Pavle , zdravím Tě a mám dotaz, a to, zda-li je možné žádat Boha o transformaci opotřebovaného fyzického těla. Nebo už je to konečná? Mám stále co dělat pro tu rodinu, kterou jsem utvořila, i když zpočátku bez potřebných znalostí a vzorů. Ty jsi mně už napsal, že nespoléhám na Boha, když něco dělám. Dostala jsem kdysi dávno program, že budu sama a sama se musím starat. Asi se mně nepodařilo ještě ten program změnit, i když jsem se léta snažila najít cestu. Pavle měj se hezky, přeju Ti úspěch a vím, že cokoli děláš, děláš na sto procent. Irena L.

  1. Ahoj, Ireno, moc mě těší, že se ozýváš. Dovolil jsem si Tvůj dotaz upravit – odstranil jsem příjmení, to nemusí každý vidět. K Tvému dotazu bych za sebe řekl, že opotřebení těla je přirozený vývoj a že nám není dovoleno do toho zasahovat víc, než je zdrávo (stravou, sportem, odpočinkem atp.). Ale nejlepší bude, když požádám o Boží Slovo pro Tebe, tak dostaneš opravdu dokonalou odpověď. Zde je: “Já jsem Bůh. Člověku je dáno prožít na Zemi kompletní vývojový cyklus od zrození až po smrt. Péče o tělo je toho součástí, ale nelze Boha využívat k získávání nějakých fyzických výhod. To by nevyhnutelně vedlo k narušení Božího řádu. Pamatuj, že není tvým úkolem zachraňovat všechny kolem sebe. Tvůj hlavní úkol je jít sama k Bohu. Najít soulad s Bohem je to nejvyšší uzdravení, po jakém máš toužit.” Tak věřím, že Ti to přinese, Ireno, nejen poučení a užitek, ale také poznání toho, jak Bůh hovoří k člověku – vždy s úctou a láskou. A vždy je to zdrojem poznání… Měj se nádherně! Pavel

 3. Oldřiška Servusová

  Dobrý den, Pavle, chci Vám ještě jednou po dlouhé době poděkovat. Na mé otázky, které se týkaly mého zdraví a vztahů s lidmi, se mi Vaším prostřednictvím dostalo odpovědi tak přesné, jak by naše babičky řekly, “sedlo to jako poklička na hrnec”. Stále jsou ta slova ve mně živá. Jen jak píšete, něco jiného je dostat odpověď a pak následuje naše další cesta, jak s Božím Slovem pracovat. Můžete jen trošku odklopit pokličku tohoto umění? A co se týká svobody volby, mohu jen potvrdit, že vše je jen na nás, co k sobě necháme přijít. Nikdo nikoho nikam nenutí. Děkuji, Oldřiška.

  1. Dobrý den, Oldřiško, jsem rád, že jste sem zavítala a podělila se o zkušenost. Krátce řečeno, já např. s Božím Slovem pracuji tak, že ho opravdu vědomě chci pochopit a řídit se jím. Mám některá sdělení, která jsou pro mě stále důležitá, v počítači jako upomínky (Google kalendář), některá mám zapsána v sešitě, ke kterému se mohu vracet, ale některá zásadní mám také na stole na velkých papírech. Opakovaně si Boží Slovo připomínám a stále se přesvědčuji o tom, jak je hluboké a stále aktuální. No a cílem je, aby to prosáklo do mě tak hluboko, abych už žádné připomínky nepotřeboval a Boží Slovo se stalo součástí mého jednání. Mnohokrát mi to pomohlo a budu rád, když to pomůže co nejvíce dalším lidem. Mějte se opravdu blaze! Pavel

  2. Oldřiško, ještě malé doplnění předchozí odpovědi. Jak se učím a jsem veden Božím Slovem, jedna z prvních pouček byla, že lidé mají žít vědomě – jako vědomé bytosti. Proto je Boží Slovo ideální, protože nám poskytne přesné odpovědi, které pak my vědomě zpracováváme. A musím říct, že mi často stačilo pochopení a uvědomění a problém byl v mžiku vyřešen. Pavel

 4. Na jednu otázku od Věry bych mohl odpovídat pořád dál a dál 🙂 Dnes bych přidal jeden zásadní rozdíl mezi prací s jakýmikoliv kartami, kde je omezený počet obecně formulovaných odpovědí, a Božím Slovem, které odpovídá vždy naprosto přesně na danou otázku. Člověk tedy dostane odpověď, jaká s jakýmkoliv jiným “prostředkem” nebo nástrojem není vůbec možná. Boží Slovo pojmenuje přesnou pravdu a je vždy dokonale formulováno. Já tomu říkám, že “nic nechybí a nic nepřebývá”. Prostě z Božího Slova nelze nic ubrat nebo považovat za nedůležité, to by bylo velké nepochopení. Další rozdíl je také zásadní – Boží Slovo je léčivé a působí přímo na úrovni lidského ducha. Je to vlastně léčivý impuls, který já pouze převádím do slov, aby člověk mohl porozumět. To se se čtením obecných odpovědí z nějaké knihy (třeba té o andělských kartách) nedá v žádném případě ani vzdáleně porovnat.

 5. Už jen první příspěvek v této diskuzi – ze 13. 3. 2023 od Věry – mi ukázal, že tato diskuze bude velmi zajímavá, ale náročná – na každou otázku bych ze svého života s Božím Slovem mohl napsat několik článků! Budu se snažit, aby mé odpovědi v rámci daného prostoru byly co nejlepší. Ptejte se, těším se! Pavel Kaiser

 6. Můžete uvést příklady otázek, které s Božím Slovem dokážete zodpověď? Jsou to např. vztahové věci, poslání, pracovní nasměrování?
  Obávám se, že budu dostávat odpovědi typu: “Všechno má svůj čas”, “Víc odpočívej”, “Následuj znamení” atp., které známe tak dobře z různých andělských karet…

  1. Dobrý den, Věro, odpovědi se vždy odvíjejí od otázky, záměru, se kterým je kladu. A stále připomínám, že Boží Slovo ctí a nikdy nenaruší svobodnou vůli člověka. Odpovědi jsou tedy takové, že mě navedou na řešení, ale nechají mi prostor na to, abych se aktivně tohoto řešení účastnil. Odpovědi jsou vždy dokonale přesné, pravdivé, vystihují dokonale to, co se potřebuje člověk dozvědět a vědomě zpracovat. V každé odpovědi se dá najít mnoho vrstev, je to opravdu překvapivé a někdy se stane, že další vrstvu pravdy tam člověk najde až po týdnech či měsících. A někdy se v odpovědi objeví něco zásadního, na co se ani člověk neptal, protože netušil, že by měl nebo mohl. Dám Vám jediný příklad: Kamarádka se ptala, zda má změnit zaměstnání. Je hodně nespokojená se svým životem, často se zlobí a bezdůvodně (zdánlivě) na někoho křičí. Nikdy se jí nepodařilo zjistit, proč tolik křičí a ničí tím vztahy v rodině. Její otázka zněla: “Zase se mnou cloumá chuť změnit pracoviště. Zjistila jsem, že v X bude volné místo. Je to daleko na dojíždění… Moc prosím, Pavle, nemůžeš se mi tam nahoře zeptat? Nevím, co je správně. Ona nespokojenost s něčím bude všude, to vím, ale ať si nepohorsim, než abych si polepšila. Nejde mi o finance, ale o klid, pohodu a vnitřní vyrovnanost. Jako celkově větší spokojenost.” No a odpověď pro kamarádku zněla takto: “Já jsem Bůh. Abys byla v práci šťastná, je třeba nejen změnit pracoviště, ale také tvůj přístup k životu. Život ti nic nedluží, ale čeká, až ho využiješ ke své spokojenosti.” Kamarádka se dlouho neozývala, tak jsem jí napsal, co tomu říká. Odpověděla, že s ní Boží Slovo hluboce zacloumalo a byla v šoku. Odpověď, kterou dostala, byla velice stručná, ale dala jí nahlédnout do příčiny její nekonečné nespokojenosti. Dalším tématem by bylo, jak s Božím Slovem, které přesně pojmenuje situaci a příčiny, pracovat. To už bych ale dnes neprobíral… Pavel

  2. Věro, co se týče vztahů, je Boží Slovo naprosto neocenitelné. V každé sebesložitější situaci jsem se ptal, jak se mám zachovat. Cílem je pro mě vždy jednat v souladu s Bohem, abych nevytvářel další komplikace a “tíhu”. Vždy jsem dostal dokonalé odpovědi, podle kterých jsem se beze zbytku zařídil. A tím pádem pak vím, že jsem udělal to nejsprávnější, co jsem udělat mohl, a to včetně důsledků svého rozhodnutí, které ani nedokážu dohlédnout.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *