zasvěcení do Reiki na dálku

Jak provádím zasvěcení do Reiki na dálku

logo-hlubinna-terapie

Jak provádím zasvěcení do Reiki na dálku

O Reiki toho bylo napsáno víc než dost a já nechci nosit dříví do lesa. Na internetu najdete miliony odkazů. Kde jsou ty časy, když jsem začínal a k dispozici byla jediná Základní kniha o Reiki od Waltera Lübecka… Dnes jsou o Reiki knih stovky. Přiznám se vám ale, že je nečtu. Reiki je velmi jednoduchá a autoři knih se buď nutně neustále opakují, nebo Reiki zbytečně komplikují nějakými novotami. A ty jsou podle mě zbytečné.

 

Zkušenost studentky ze zasvěcení do Reiki na dálku (1. stupeň)

“Krásný den Pavle, … (zde je popis toho, jak děti včas neusnuly)… Co když se vzbudí a já nebudu mít klid?”, tak přesně to jsem si přivolala a stalo se…
 
Nakonec jsem “ulehla k nim” do stejné místnosti a začala asi 21:05. Došlo mi, že to tak prostě asi má být, aby u toho ty moje dvě srdce byly se mnou… Takže úplný 100% klid nebyl, ale my máme kousek od domu spád z rybníka a za dešťů tu krásně zpívá potůček, takže jsem se začala soustředit na ten šum vody.
 
Já nevím, jestli to bývá pravidlem, nebo jestli jste zvyklý, že Vám to Vaši studenti píší… ale já jsem včera večer vážně NĚCO cítila.
 
Hodně jsem cítila své ruce – a nemohla s nima pohnout, jako by byly z betonu… chvíli lehce mravenčily, hřály, pálily. Vlastně podobně jsem to měla při hypnoze, kdy jsem “vnímala”, ale nemohla se hýbat.
 
Pak brněla chodidla. Ani nevím, jak dlouho to bylo, ale měla jsem pocit, jako by na čase vůbec nezáleželo.
 
Ke konci jsem cítila tlak v zubech a neskutečně krásný pocit na hrudi. Takový volný.
 
Mám pocit, že mi zmizelo jedno mé trápení a pocit viny, který jsem si jednou sama dala.
 
Hlavu jsem měla čistou a pak najednou bum, nějaká myšlenka, nebo věta, vzpomínka.. a pak zase nic, čistá mysl. Možná mi to neuvěříte, ale viděla jsem (přes zavřené oči) noční oblohu a zářit hvězdy!!! A lehkou mlhu..
 
Chtěla bych Vám moc poděkovat, protože TOHLE pro mě hodně znamená. Mějte se krásně, já se Vám určitě a ráda zase ozvu.”

Hodně záleží na tom, kdo a jak vás do Reiki zasvětí

Zasvěcení je krásná věc, hluboký obřad. Musí se ale udělat čistě a s čistým úmyslem. O tom, že po zasvěcení do Reiki mohou mít lidé i nejrůznější problémy, jsem napsal ve svém článku o tom, že po nesprávně provedeném zasvěcení do Reiki vám může být mizerně.

Nicméně jedna věc není až tak známá, přestože funguje výborně – zasvěcení do Reiki na dálku. To znamená, že můžete být zasvěceni, aniž byste opustili teplo svého domova.

Proč se nechat zasvětit? Jednoduše řečeno práce s Reiki může být velmi přínosná pro každého. Ať už chcete léčit sebe sama, někoho blízkého nebo třeba svého mazlíka. Reiki však má celou škálu dalších využití. Je to prostě “univerzální životní energie”.

 

Co mi přinesla Reiki?

Zasvěcení bylo jednou z prvních věcí v mém životě, která mě přivedla k duchovnímu hledání. Ukázala mi, že existuje něco, jiná dimenze života, o které jsem neměl ani tušení. Něco, co nelze vidět, změřit nebo zvážit. Do prvního zasvěcení jsem byl skalní nevěřící Tomáš.Vše ostatní pro mě bylo naprosto mimo “realitu”.

Poté, co jsem se stal mistrem a zasvěcoval spousty dalších lidí, mi Reiki přinesla i mnoho radosti z úspěchů mých žáků. Vybavuji si například skupinu lidí z Hostinného v Podkrkonoší, kteří založili veřejně přístupnou skupinu Reiki. Tam mohl pro ošetření přijít kdokoliv z ulice. A podařilo se jim vyléčit i člověka s rakovinou.

Další můj žák v Jižních Čechách zachránil ochrnutou holčičku. Klasická medicína jí nepomohla. Po čtyřech ošetřeních holýma rukama (zasvěcenýma do Reiki) holčička začala chodit. Takové věci vám prostě změní život. Pak už nic nemůže být jako dřív…

Kromě léčení a duchovního „obrácení“ mi Reiki přinesla radost i přes ty, kterým jsem tento dar mohl předat. Kromě spousty žáků jsem zasvětil také více než 65 dalších mistrů, takže mám po světě pravděpodobně stovky nebo spíš tisíce „vnoučat“.

 

Tisíce děkovných dopisů 🙂

Pokud je mi známo, je celá řada lidí, kterým mé zasvěcení totálně změnilo život. To už by ale byla úplně jiná kapitola, nicméně pochlubit jsem se chtěl :-).

Na dálku jsem kdysi ve svém projektu „Reiki pro každého“ zasvětil více než 1 100 lidí. S tímto projektem jsem pak ale přestal, protože se ukázalo, že i toto lidé začali zneužívat a objednávali na zasvěcení třeba i své rodinné příslušníky, kteří o tom neměli ani tušení. Projekt sice skončil, nicméně zkušenost to byla skvělá a nabyl jsem naprosté jistoty, že zasvěcení na dálku funguje skvěle. Při setkání s lidmi, kteří mi hlásili, že jsem je kdysi zasvětil, jsem si sám na sobě ověřil, že jim Reiki krásně proudí i po řadě let od zasvěcení.

A tak by to správně mělo být… Správně provedené (!) zasvěcení do Reiki totiž musí fungovat doživotně.

 

Nevěřící mistři Reiki

Kuriózní na celém projektu bylo to, že jsem narážel i na odpor a nevěřícnost řady dalších mistrů. Ti lidem začali říkat, že moje zasvěcení na dálku nemůže fungovat, a byli proti tomu. Opak je samozřejmě pravdou, ale toto pro mě bylo velké překvapení – mistři nevěří, že lze zasvětit na dálku??

 

Jak zasvěcení do Reiki na dálku probíhá

Postup zasvěcení jsem si vytvořil sám a zjistil jsem, že je zde velký prostor pro lidovou tvořivost. Nedodržuji tedy žádná naprosto fixní pravidla, která se učí na kurzech.

Základem zasvěcení je použití symbolů. K nejznámějším a nejsilnějším patří mistrovský Usuiho symbol. Jako každý symbol Reiki i tento se vyskytuje v mnoha variantách, jedna z nich je na obrázku. Podobných symbolů musím při zasvěcení použít celou řadu. Symboly jsou jakési “klíče k energii”.

 

Usuiho mistrovsky symbol Reiki

 

Jaký směr Reiki zasvěcuji?

Sám jsem se nechal zasvětit do dvou směrů a nakonec jsem dospěl k tomu, že jsem je oba propojil. Prvním směrem byla Tera Mai Reiki – v mé linii mistrů Reiki je například i paní Kathleen Ann Milner. Druhým směrem pak byla Karuna™ Reiki, do které mě zasvětil její autor William Lee Rand uprostřed menhirů ve Stonehenge.

Poté, co jsem začal zasvěcovat své žáky, jsem s radostí zjistil, že už po mém prvním zasvěcení do K-Reiki (odvozené od Karuny) mohou lidé posílat léčivou energii na dálku, což není u Usuiho školy běžné (tam je třeba mít i zasvěcení do 2. stupně a získat tzv. dálkový symbol).

 

Jak probíhá zasvěcení do Reiki na dálku

Celé zasvěcení je otázkou cca půl až tři čtvrtě hodiny. Adept si udělá doma v domluveném čase příjemnou chvíli sám pro sebe, posadí se a relaxuje. Není na závadu, když člověk při zasvěcení usne (tedy adept, ne mistr). Když je hotovo, sám pocítí, že zasvěcení skončilo. Po celou dobu zasvěcení nejsme v žádném spojení, nepotřebujeme telefon ani počítač!

Já se začnu připravovat tak, že nejprve aktivuji celou řadu symbolů Reiki. Tyto symboly si mohu například kreslit do dlaní, do čaker, nebo je mohu aktivovat mentálně. Když se cítím připraven, začnu s vlastním zasvěcením. Podle určitého postupu používám symboly, posílám je zasvěcovanému člověku do čaker, do dlaní, hlavně pak do srdeční čakry. Počet a druh symbolů záleží na tom, do jakého stupně zasvěcuji (jsou dva stupně pro žáky, pak dva stupně pro mistry).

Zasvěcení dělám “na míru” každému člověku. Během zasvěcení vnímám žáka, symboly, proudění energie a rychlost postupu přizpůsobuji tomu, co cítím. Někdy intuitivně nějaký symbol přidám, ale to už je opravdu u každého jiné. Symboly zasvěcuji jeden po druhém, a když je celý rituál u konce, stačí už jen vyslat poděkování „tam nahoru“, odkud bylo ve skutečnosti zasvěcení provedeno – já jako obyčejný smrtelník jsem přispěl jen svým záměrem, symboly a prosbami.

 

Co vám zasvěcení přinese

Hned po zasvěcení ucítíte, že ve Vašich rukách je něco jinak, než jste byli zvyklí. Nejběžnější je pocit proudění energie a tepla. Pokud si přiložíte ruce na tělo (nebo to zkusíte na někom jiném), je pocit tepla, někdy až žáru, tím nejtypičtějším projevem zasvěcení. Proto může být dobré vyzkoušet si přikládání rukou před a po zasvěcení – hned dostanete první informaci o tom, co se změnilo.

Jak budete nabírat zkušenosti, zjistíte, že toto „teplo“ také léčí – a kvůli tomu jsme to celé dělali…

V první řadě budete moct tuto léčivou energii předávat sami sobě, což je opravdu krásné a užitečné. S Reiki se krásně usíná, stačí si o ni poprosit, případně aktivovat symboly, přiložit si ruce třeba na břicho a na hruď a nechat se ukolíbat příjemnou energií ke spánku.

Dále budete moct po zasvěcení energii dávat komukoliv dalšímu, zvířatům, rostlinám, nebo i neživým objektům.

Hlavní předností mého zasvěcení je, že okamžitě po zasvěcení můžete posílat Reiki energii i na dálku. A to platí i přesto, že jste byli zasvěceni teprve do prvního stupně!

Pokud budete opravdu připraveni a uděláme zasvěcení v ten pravý čas, je možné, že Vám výrazně změní život. To už je ale něco, co se nedá slíbit, ale stává se to.

Po zasvěcení také dostanete PDF příručku, kde najdete čtyři symboly pro první stupeň (a po druhém zasvěcení další čtyři pro druhý stupeň) K-Reiki. To je jeden z dalších rozdílů oproti klasickému zasvěcení do prvního stupně „tradiční“ školy Reiki, kde se žádné symboly nepoužívají.

 

Pokročilé využití Reiki

Ti, kdo mají dostatečně bujnou fantazii, mohou zjistit, že Reiki lze posílat nejen na dálku, ale také do minulosti i do budoucnosti. Mohou léčit své minulé životy i minulé generace. Mohou posílat energii na události, které se teprve mají stát.

 

Nebezpečí zasvěcení

Ve svém již zmíněném článku o tom, že po zasvěcení do Reiki vám může být mizerně, jsem upozornil na to, že dochází (kupodivu docela často) k případům, že lidé se někdy necítí po zasvěcení dobře. Má to několik důvodů, ale nikdy to není „vinou“ Reiki. Je to spíše nešikovným zasvěcením, kdy dojde k nežádoucímu energetickému napojení mistra na žáka a k přenosu nejrůznějších negací. Výjimečně jsem viděl i případy, kdy se z mistra na žáka přenesly přivtělené duše. S tím vším dokážu takto postiženým pomoct, více bych se zde o tom ale nešířil.

Proto je rozumné si svého mistra – učitele pozorně vybrat a dát na případné nepříjemné pocity, které vás třeba chtějí varovat předem. Žádný lepší návod vám dát neumím, ale často jsem slyšel případy, kdy lidé cítili, že to asi nebude dobré, své pocity znásilnili a pak toho nakonec litovali.

Když se něco takového stane, není to neřešitelné a ještě jednou zdůrazňuji, že se nejedná o „nebezpečí Reiki“, ale pouze o nebezpečí toho, kdo s ní zachází a kdo ji možná i zneužívá. To už sem ale nepatří.

 

Toužíte pracovat s životodárnou energií Reiki? Chcete se naučit léčit na dálku hned po prvním zasvěcení? Tak si hned můžete vyplnit objednávku.