Rodiče dlouhá léta trápila vina za smrt dítěte

Toto je příběh jednoho z mých klientů, na kterém Vám popišu, jak se dá pracovat s duší zemřelého člověka. Jsem dost dobré médium pro komunikaci se zemřelými a na tuto práci jsem celkem zvyklý, avšak toto setkání s klientem nakonec hodně překvapilo i mne…

Rodiče dlouhá léta trápila vina za smrt dítěte

Toto byl problém klienta, který za mnou přijel z podkrkonoší. Jeho i jeho ženu už více než 15 let trápilo, že nedokázali zabránit smrti svého šestiletého syna. Ten zemřel na nádor v mozku a jeho rodiče pronásledovala vina za jeho smrt a pocit, že pro něj měli udělat více. Vina za smrt dítěte je trápila po značnou část jejich společného manželského života. Jenže jak se s tím vypořádat? Smrt dítěte se vrátit nedá…

Jsem dobré médium pro komunikaci se zemřelými, ale také umím pracovat s klienty tak, aby se s duší zemřelého člověka dokázali spojit pod mým vedením i oni. Je to něco, co dalece přesahuje hranice obvyklých terapií a běžná hlubinná terapie se touto “nadpřirozenou” záležitostí vůbec nezabývá. Pro mne je práce s bludnými či přivtělenými dušemi (což však nebyl tento případ) už dlouho běžná, osud tomu tak chtěl…

S klientem jsem tedy začal pracovat a snažil se mu pomoct ke spojení s duší zemřelého syna. Proč? Smyslem spojení s duší zemřelého je to, že člověk pochopí, co se stalo, proč zemřel, co prožíval. A může s ním ještě dořešit něco, co za jeho života nestihl. Toto přináší obrovskou úlevu pozůstalým!!

Kromě toho tím pomůžeme i duši zemřelého, protože i ona si potřebuje něco uvědomit a zpracovat. Alespoň takto to vnímám při své práci já. Mám pocit, že duše zemřelého se prosvětlí, někdy přímo rozzáří. Zažil jsem to v řadě případů. Často na závěr našeho rozhovoru děkuje za pomoc.

 

Takže zpět k mému klientovi.

Ukázalo se, že tento klient na spojení s duší svého syna nebyl připraven a ani toho zřejmě nebyl schopen. A pak přišel moment překvapení, který jsem nemohl příliš ovlivnit. Duše zemřelého syna již byla s námi a toužila po spojení s otcem (jestli máte v tuto chvíli husí kůži, tak nejste sami, i po letech mi při psaní naskočila husí kůže po celém těle). Začal jsem cítit, jak duše chce promluvit s otcem skrze mne, když se to přímo nepodařilo…

V tu  chvíli už mi bylo jasné, že si vyměníme úlohy – klient bude terapeutem a já budu klientem. Budu médiem, přes které bude moct duše hovořit.

Začaly mi téct slzy a z posledních sil, než jsem ztratil schopnost hovořit sám za sebe, jsem požádal klienta, aby mi – nyní tedy svému zemřelému synovi – pomohl. Klient byl dostatečně duchapřítomný a začal se synem hovořit. Nebyla to přímo terapie a bylo to z počátku dost rozpačité, ale i tak to stačilo :-). Klient si postupně na roli terapeuta zvykl a se synem hovořil. V těchto případech je velmi zvláštní, že já jako médium používám slova, která bych běžně neřekl, někdy vnímám i “pocity duše” přímo v těle. Mám při tom pocit, jako bych poodstoupil do pozadí, slyším svůj hlas z dálky a nemohu ho téměř ovlivnit. Vím, co v danou chvíli říkám, ale po skončení práce si to nemusím pamatovat. Prostě propůjčím své tělo, svou psychiku a svůj hlas duši, která si přišla pro pomoc.

Znovu připomenu, že syn zemřel na nádor v hlavě.

Jak rozhovor s ním pokračoval, cítil jsem, že duše velmi touží po tom, aby se zbavila zátěže z minulosti – sama tato duše chtěla projít hlubinnou terapií! Můj klient v tom ovšem neměl žádnou zkušenost, ale mně se jakž-takž podařilo ho občasnými instrukcemi navádět, jak se mnou – vlastně s duší syna – má pracovat. Tak se nám nakonec podařilo skutečně dovést duši k vybavení jednoho z jejích minulých životů. A tam si duše vybavila svůj příběh…

Mladý muž prožil už nevím přesně co, ale dostal obrovský vztek. A protože si ho potřeboval na někom vybít, vzal hůl a ranami do hlavy ubil svého psa. Když si duše tento život několikrát opakovaně prošla a uvědomila si vše podstatné, byla hlubinná terapie hotova.

Nádherným zakončením bylo, když duše zemřelého syna – stále hovořící skrze mne – řekla: “Už vím, proč se mi to stalo. Bylo to spravedlivé.” Myslím, že nejen možnost mluvit se synem, ale hlavně tato slova přinesla skutečnou a hlubokou úlevu jeho otci.

 

Klient byl nečekaným průběhem našeho setkání ohromen a dojat. V podstatě beze slova se rozloučil a odjel domů. Po delší době jsme spolu ještě jednou telefonovali a sdělil mi, že se jemu i jeho ženě obrovsky ulevilo. Se smrtí syna byli již zcela vyrovnáni, pochopili ji. Vrátil se jim do života klid. A jejich vina za smrt dítěte byl definitivně pryč.

 

Jestli se domníváte, že Vás trápí přivtělené či bludné duše, napište mi přes Kontakt. Máte-li jiný, s dušemi zemřelých spojený problém, s důvěrou se na mne obraťte.