Mentální anorexie se dá hlubinnou terapií trvale vyřešit

Mentální anorexie se dá hlubinnou terapií trvale vyřešit

Navštívila mě kdysi dávno klientka, která v podstatě odmítala jíst. Byla jako tyčka. Její mentální anorexie mě samotného zaskočila, protože to byla moje první zkušenost tohoto druhu. Protože při práci nepoužívám jen hlubinnou terapii, ale doplňuji ji i testováním prostřednictvím Vysokého Já (neocenitelná dovednost, kterou jsem získal jako učitel metody SRT – Spiritual Response Therapy), vytestoval jsem klientce, že urgentně potřebuje minerály a vitaminy. Měl jsem zrovna po ruce plechovku Schindeleho minerálů, což je v podstatě namletá hornina. První věcí, kterou klientka udělala, bylo to, že hned začala studovat nálepku a zjišťovat, kolik má tato “hlína” kalorií!!

Tím jsem jen chtěl dokreslit, jak zhruba tato klientka v době, kdy mě navštívila, uvažovala – byla to porucha příjmu potravy “jako vyšitá”.

Nechtěné dítě

Provedl jsem klientku tzv. auditem neboli navrácením do minulosti. Nebyl potřeba žádný návrat do minulého života, pouze jsme se dostali do prenatálního věku. Klientka si tam uvědomila, že její otec si velmi přál syna. Už v době před narozením věděla, že otce svým příchodem na svět “zklame”. Toto je tedy jedna z mnoha variant toho, když se narodí nechtěné dítě (o dalších variacích na totéž téma se určitě někdy ještě zmíním, možností je mnoho). Nechtěné dítě se vlastně celý život (pokud to nevzdá) snaží nejrůznějšími způsoby získat lásku, uznání, najít své místo v životě a vůbec přijmout fakt, že se inkarnovalo do tohoto života!!

Klientka si ještě před narozením usmyslila, že “dokáže otci, že je stejně dobrá jako kluk”. Proto v dětství hrála fotbal, hokej, neustále si hrála s klukovskými hračkami. Když stavěli dům, tak na stavbě jezdila s kolečkem. Prostě dělala vše pro to, aby otce přesvědčila, že si i ona jako dívka zaslouží lásku.

Proto si také klientka, aby pokud možno “vypadala jako kluk”, vytvořila podvědomý program, který si také uvědomila až v průběhu terapie: “Nechci vypadat jako holka, nechci mít prsa, nechci mít zadek!” Další “dobrý důvod”, proč v sobě posilovat mentální anorexii!!

Uvedené podvědomé programy (tzv. postuláty) a s nimi spojené psychosomatické projevy jsme zpracovali běžným způsobem, jak to hlubinná terapie umí, a pokud je mi známo, problém klientky se po terapii do značné míry vyřešil a už nikdy nebyl tak tíživý.

Pochopení příčiny problému je vždy již samo o sobě nejméně polovičním úspěchem terapie, ostatní už je jen “odpracování” si minulosti, její vědomé pochopení a uzdravení. Byl tu ale přeci jen jeden zádrhel – jednalo se o mou vzdálenou příbuznou, která zřejmě neměla zcela stoprocentní motivaci problém řešit. Pokud totiž klientka cítila, že i po terapii zbylo ještě něco, co potřebovala zpracovat, bylo její zodpovědností přijít na další terapii. To se však už nikdy nestalo, což mě trošku mrzelo, protože vím, že takovéto věci se dají jednoznačně vyřešit tak, že problém zmizí naprosto definitivně.

Mentální anorexie se dá definitivně vyřešit

Závěr: Jak vidíte, hlubinná terapie je velmi univerzální metoda pro řešení psychických a psychosomatických bloků. Hlavní umění terapeuta spočívá v tom, že musí umět dovést klienta do události, ve které je příčina problému, a tam mu ji pomoct dokonale zpracovat. A to je celé… Nijak jsem to v textu nezdůraznil, ale v případě této mentální anorexie se jednalo o mnoho let trvající problém a my jsme jej v podstatě vyřešili během jediného setkání, tj. za pár hodin práce!

Mentální anorexie je tedy jen jeden z tisíců řešitelných psychosomatických problémů, a to díky tomu, že má příčiny v podvědomí, se kterým dokážeme pracovat. Díky umění hlubinné terapie je to tedy věc zcela jistě zvládnutelná!

 

Pokud i vás trápí porucha příjmu stravy, stačí použít můj Kontakt.