Moc podvědomí řídí i váš život – třetí díl

logo-hlubinna-terapieMoc podvědomí řídí i váš život – třetí díl

Ve svých článcích se snažím dát vám nahlédnout do své práce a také do příběhů mých klientů. Dnes se opět podíváme na to, co lidé mají ve svém podvědomí a jak to ovlivňuje jejich život.

Toto je již třetí volné pokračování na téma „moc podvědomí“. První díl najdete na adrese Moc podvědomí řídí i váš život, druhý díl najdete na adrese Moc podvědomí řídí i váš život – druhý díl.

Moc podvědomí neboli podvědomých programů se projevuje tak, že je člověk vnímá jako neměnné pravdy a v běžném životě se nad nimi vlastně ani nezamýšlí – dobře je zná, ovládají jeho život někdy i desítky let, takže mu připadají „normální“. V tom je ta záludnost…

Podvědomí údajně řídí náš život až z 90 %, takže je opravdu velmi silné. Přímý přístup k podvědomým programům nemáme, nemůžeme je snadno ovlivnit, změnit nebo dokonce vymazat. K tomu se ovšem skvěle hodí hlubinná terapie a Spiritual Response Therapy, tedy metody, kterými se zabývám.

Proč nefungují afirmace a z principu fungovat ani nemohou

Podvědomí působí jako velmi silný filtr, který přezkoumává všechny informace přicházející z vědomí. Jakmile tyto informace nejsou v souladu s podvědomím, tento filtr je okamžitě odmítne.

Jednou z oblíbených New-Age technik je opakování si pozitivních afirmací. Z výše uvedeného důvodu ale nemohou valně fungovat. Ukažme si to na příkladu člověka, který má nedostatek peněz.

Tento náš člověk jde po ulici a stále si opakuje: „Mám spousty peněz, mám hojnost. Mám spousty peněz, mám hojnost…“ atd. Co se děje v jeho podvědomí? Tam se děje zhruba následující: „Nemáš peníze a nikdy je mít nebudeš. Rodiče se celý život dřeli a umřeli chudí, ty to budeš mít úplně stejné. Peníze nerostou na stromech a pro tebe tu žádné nejsou…“ a podobně.
Co je ovšem ještě důležitější, člověk cítí, že si vlastně lže. A to v něm vytváří podvědomý konflikt – efekt je tedy přinejmenším nulový, ale možná se v člověku ještě prohloubí pocit, že nikdy žádné peníze mít nebude.

Z uvedených důvodů jsou afirmace v podstatě nefunkční a nemohu vám je doporučit.

 

Jak využít moc podvědomí ve svůj prospěch

Moc podvědomí je značná, jak jsme si ukázali. Jednou ze skvělých cest, jak ji využít pro sebe a změnit své podvědomé programy nabízí hlubinná terapie. Princip je jednoduchý: Vrátíte se do minulosti, vybavíte si negativní přesvědčení neboli postuláty, uvědomíte si je, zpracujete, a tím jim vezmete sílu.

Troufám si tvrdit, že práce s postuláty je jednou z mých silných stránek a je to vždy práce nesmírně zajímavá. Daří se mi díky tomu klienty dovést k uvědomění těch nejhlubších bloků a příčin jejich trápení. A popravdě řečeno se mi vždy tak trochu uleví, když si klient uvědomí postulát, který jsem u něho očekával :-).

Příklady negativních přesvědčení mých klientů

„Bojím se, že zůstanu sama.“
„Já si nevěřím.“
„Není nic, co by mi dokázalo udělat radost.“
„Lepí se na mě chlapi závislí na matce, už jsem zoufalá.“
„Pořád čekám, že se zase něco špatného stane.“
„Nežiju svůj život. Nestojím na vlastních nohách.“
„Je to jenom přežívání, sama nejsem schopná se uživit.“
„Cítím se vnitřně slabá.“
„Ta samota mě děsí.“
„Nevážím si sebe sama.“
„Nikdy se mi nelíbila klasická ženská role.“
„Mít dítě znamená obětování vlastního života.“
„Mít dítě by mi vzalo nezávislost.“
„Potřebují být silná, nezávislá a samostatná, to dítě by mi do toho nikdy nepasovalo.“
„Chci dítě jen proto, že se to má.“
„Zůstala jsem sama proti všem.“

To by pro dnešek asi stačilo, opět jste nahlédli do podvědomí lidí, kteří svým postulátům bezmezně věřili (jako vy i já), než se jich konečně zbavili. Tím udělali místo pro nové postuláty, které je již v životě nebudou dál blokovat.

Mějte se blaze, a jestli se chcete nezávazně a zadarmo zeptat, zda pro vás je hlubinná terapie nebo Spiritual Response Therapy vhodná, je tu od toho můj Kontakt.