Všichni muži mne nakonec opustí – hlubinná terapie – díl 3/3

Všichni muži mne nakonec opustí – hlubinná terapie – díl 3/3

Toto je třetí díl ze tří, ve kterém se můžete podrobně seznámit s tím, jak pracuji. Hlubinná terapie umí řešit i partnerské vztahy a vztahy mezi lidmi obecně, například problémy ve vztazích mezi rodiči a dětmi. V tomto konkrétním případě řešíme vztah klientky k mužům jejího života.

Zde je první díl článku: Všichni muži mne nakonec opustí – hlubinná terapie – díl 1/3

Zde je druhý díl článku: Všichni muži mne nakonec opustí – hlubinná terapie – díl 2/3

 

Toto je příběh, ve kterém klientka řeší závažný problém ve vztahu k mužům. Vztah je poznamenán – jako ostatně u každého z nás – zážitky z minulosti. Klientka se před terapií domnívala, že všechny její vztahy s muži končí rozchodem, protože ji v dětství opustil otec.

Následuje dopis od klientky, který mi napsala asi po deseti dnech od terapie.

 

Hlubinná terapie ohledně partnerského vztahu – BOLEST Z OPUŠTĚNÍ, přesvědčení, že “Všichni muži mě opustí, nebo je to tak bolestné, že je musím opustit já”

Navštívila jsem pana Kaisera na terapii už poněkolikáté. Hned napoprvé jsem se cítila bezpečně, je laskavý, citlivý, empatický, “naladěný” a cítím u něj, že mi opravdu coby své klientce chce hodně pomoci. Prošla jsem již více terapiemi a poznala jsem už dost terapeutů, tak mám srovnání a pan Kaiser je laskavý, jak jsem už napsala.

Vyhovuje mi kombinace více technik – nejdřív vytestuje skrze SRT a kyvadlo, jaké téma je nejdůležitější k řešení, a pokud je potřeba, “pročistí” to, co by mohlo v terapii potom “drhnout” nebo blokovat. Než jsem šla na tuto terapii ohledně bolesti z opuštění, už asi hodinu jsem cítila, že už je mi “divně,” že se už něco děje. Po příchodu na terapii jsem se dozvěděla, že pan Kaiser se už na mě chystal, testoval, co bychom nejvíce měli řešit. Také měl vytištěný můj email, kde jsem mu popisovala můj stav, byl tedy skvěle připravený a mohli jsme hned začít.

Proč jsem přišla na terapii? Měla jsem partnerský vztah (partner se odstěhoval před 2 týdny), je mi 32 let, bývalému příteli 27. Měla jsem více vztahů, cca 7 “vážných,” ale to, co jsem zažívala v tomto vztahu, se mi ještě nestalo. Několikrát jsme se rozešli a zase se k sobě vrátili, zdá se, že jsme “nemohli být bez sebe a ani spolu.” Bylo to “osudové” a hluboké. Po seznámení jsme hned byli spolu, oba jsme se zamilovali na první pohled a byli jsme spolu 3 roky. S tímto mužem jsem byla velmi šťastná, ještě s nikým jiným, dalo by se říct, že s žádným jiným člověkem, ani s rodinou či s rodiči jsem nezažila takovou blízkost a hloubku jako s ním. Když jsme měli už “hodně špatné období,” objevily se tak hluboké duševní bolesti, které trvaly několik měsíců, že mi připadalo, že je to na sebevraždu, že se to nedá vydržet. Zabít se nechci, ale dostala jsem se tak hluboko ke svým vnitřním zraněním, že jsem pochopila narkomany, alkoholiky, sebevrahy a vrahy. Byla to tak strašlivá bolest, že jsem přesně cítila ten moment, když by mi pomáhal alkohol, šla bych se opít do něma, kdyby mi pomáhala droga, dala bych si ji. Jenže hluboko uvnitř vím, že to není řešení, že by mi pak bylo jen hůř či stejně a nevyřešila by se příčina.

Modlila jsem se o pomoc, prosila jsem, aby mi bylo pomoženo, že se to nedá vydržet. Naučila jsem se za toto období hodně, a pomohla mi v tom i terapie pana Kaisera.

 

Vidím obrazy “z minula” často, i mimo tuto terapii a učím se s nimi pracovat a používat je, tudíž je pro mě tato terapie “snadná,” vidím hned věci a obrazy, skoro ještě než se pan Kaiser zeptá. Jeho vedení je jemné, citlivé a necítím při terapii žádný “nátlak,” což je pro mě velice důležité. Když mě někteří terapeuti někam tlačili a nutili mě např. říkat věty, které jsem nechtěla říkat (např. něco slíbit), tak to mi hodně vadilo, a když jsem v terapii, a tudíž velice citlivá a např. ve velkých bolestech, tak vedení “bez nátlaku” je pro mě nutností.

 

V této terapii jsem se dostala do života, kde jsem používala své jasnovidné schopnosti pro dobro lidí z mé vesnice, a bylo tam mnoho bolestných událostí, cítila jsem se tam vícekrát opuštěná a asi tam vzniklo mé přesvědčení, že mě “všichni muži opustí”. Také jsem si tam řešila pomoc druhým lidem mými vizemi a schopnostmi. Také jsem v tomto životě přišla o dítě škaredým způsobem a další.

 

Procházeli jsme s panem Kaiserem tento život vícekrát, přesně si už nepamatuji kolikrát, ale cca hodinu před skončením jsem si už říkala, ať se to už vyřeší, bylo to vše hodně bolestné a hluboké, a chvílemi se mi to už chtělo vzdát, ale pan Kaiser mě tím zdárně provedl a povedlo se nám terapii dokončit. Také se mi do toho objevily asi 3 obrazy ještě z dalších životů, s mučením a ohledně dětí, ale rozhodli jsme se, že to teď nebudeme míchat, že dokončíme život, který jsem viděla. I tak v něm bylo mnoho ke zpracování.

 

Po terapii jsem se cítila fyzicky unavená, ale psychicky, že odešlo “200 kilo tíhy a bolesti”. Byla to veliká úleva, protože jsem hned šla do restaurace, dala si obrovskou porci řízků a dalšího jídla (skoro nejím maso) a měla jsem obrovskou chuť k jídlu. Měla jsem takovou radost, protože jsem cítila úlevu, po které jsem několik měsíců toužila. Několik měsíců před tím jsem žila ve velké bolesti a najednou jsem se cítila o tolik lépe. Byla jsem moc vděčná za tuto úlevu.

 

Potom se mi však opět ozval bývalý partner (s nepodstatnými věcmi) a mně bylo zase psychicky špatně. Ale už to nemá takovou intenzitu a vše zvládám mnohem lépe, než před terapií. Psala jsem p. Kaiserovi email s tím, co se mi děje, zda by měl nějaký náhled na to, co se u mě odehrává a on mi vytestoval přes SRT, že už nejsem závislá na vztahu jako před terapií (to bylo jednou z hlavních věcí, co jsme při terapii řešili) a že nejsem závislá na tomto partnerovi. Měl pravdu, když jsem se sama sebe dovnitř zeptala, zda se cítím opuštěná a závislá na vztahu, byla odpověď, že ne. A po otázce, zda ještě věřím, že mě všichni muži opustí, také je odpověď ne. Tedy se asi vynořují nějaké další bolesti a témata, která chtějí být vyřešena a uzdravena.

 

Oceňuji laskavý, naladěný přístup pana Kaisera, a že mě v tom “nenechá,” když požádám o pomoc. Dal mi náhled přes email (po terapii), který mi moc pomohl si vše ujasnit.

Děkuji vám za terapii a přeji vám mnoho spokojených a uzdravených klientů. Klientka z Olomouce

 

A ještě jeden mail na závěr

Dobrý den, díky, jsem ráda, že se vám můj mail líbil. Napsala jsem to tak, jak jsem to cítila. Ještě vám chci říct, že jste to moc krásně popsal v těch dvou pokračováních mé terapie na váš web, i kdybych vás neznala, dovedla bych si dost přesně představit, co děláte (po vašem popisu terapie a jak to probíhá).

Moc hezky napsáno, byla jsem nadšená. Díky i za můj popis terapie, je to zajímavé to takto ještě zpětně přečíst.

 

Pokud budete chtít, můžete toto použít ještě na web, jako zpětnou vazbu po delší době: 

Další vývoj s bývalým partnerem: potkali jsme se a zase se asi 2x viděli, pořád se máme rádi, i on mě má rád. Možná že to potkání bylo možné i z toho důvodu, že jsem prošla terapií a už mě to tolik nebolí, skoro vůbec. Ale je to pořád osudové, někdy si říkám, že jsem “divná a hloupá,” že se ještě s ním vůbec bavím, když jsme si udělali tolik bolestí. Před terapií bych toho nebyla schopná v takovém klidu. Jsem za to moc ráda, že už “mě to nezabíjí” a dá se to zvládnout. Dostala jsem velký nadhled a mám teď pocit, že kdybych potkala někoho jiného, asi budu s ním a tohoto partnera nechám být. Vidím teď to, jak se doopravdy chová a jaký je, poznala jsem ho do hloubky.

Moc vám děkuji za terapii, už mám další tipy, s čím bych chtěla “pohnout.” Ale tohle téma ohledně opuštěnosti bylo klíčové a jsem tak ráda, že se to hnulo. Byl to můj “základ,” který mi dělal v životě mnoho bolesti. Ještě jednou děkuji za terapii, jsem moc ráda, že jsem vás potkala a nevzdala to řešit. (podpis)

 

Hlubinná terapie může řešit vztahy všeho druhu

Doufám, že vám tento mail od klientky pomohl nahlédnout víc do mé práce. To je tedy konec celého třídílného příběhu.

Pokud i vás trápí problémy ve vztazích, ať už jsou to partnerské vztahy, vztahy na pracovišti, mezi sousedy nebo třeba vztahy rodičů s dětmi, je zde pro vás můj Kontakt.