vztahy

Taky kopírujete vztah svých rodičů?

logo-hlubinna-terapie

Rád pomáhám lidem řešit jejich partnerské vztahy. Snad i proto, že jsem prošel v životě školou vztahů a dalo mi to dost zabrat. Díky tomu jsem u sebe i u klientů objevil spoustu podvědomých zákoutí, kde se dají objevit neuvěřitelné „programy“, tedy bloky, které lidem brání prožívat kvalitní a šťastný vztah.

Nepamatuji si jediný případ, že by někdo při terapii řekl, že by velice rád měl vztah, jako měli jeho rodiče. V případě hrdinky dnešního příběhu tomu nebylo jinak.

Ze svých poznámek z terapií dnes vybírám starší případ, který jsem řešil s klientkou, jejíž vztahy nikdy nefungovaly.  Byla ale natolik moudrá, že si uvědomila, že než se pokusí o nějaký nový vztah, musí si nutně vyřešit bloky z minulosti, aby se jí problémy již neopakovaly.

 

Začneme od konce – co mi napsala klientka několik dní po terapii SRT

“Dobrý den pane Kaisere, moc děkuji za letáky (pozn.: to souvisí s www.geowave.cz) i za včerejší terapii. Je mi skvěle a cítím se vnitřně mnohem lehčí, jako bych u Vás včera odložila několik vagonů s uhlím, které jsem táhla na zádech.

Během terapie, a když jsem od vás odcházela, mi bylo, jako by mě někdo chytil za nohu, obrátil hlavou dolů a vše, co jsem si v sobě nashromáždila, vytřepal ven. Cítila jsem obrovskou úlevu a zároveň nezůstalo nic na svém místě, i v hlavě mi dunělo. Postupně už po cestě domů a až do večera jako by si nové věci usedaly na své místo a večer, když jsem uléhala do postele, jsem cítila naprostý klid, lehkost a harmonii. Vnitřní rozkol, bolest na hrudi a úzkosti, jejichž příčinu jsem ani nedokázala najít, jsou pryč. Těším se na to, co přijde.

Kurzu SRT se určitě ráda zúčastním a v budoucnu bych se ráda podívala pomocí terapie i na ostatní oblasti svého života jako finance a práce. Děkuji ještě jednou, přeji Vám krásné dny a těším se znovu na viděnou.”

 

A zase to dětství…

A teď zpátky na začátek… Klientka hned v prvních větách začala hovořit o dětství… „Došlo mi, že vše se odvíjí od mého dětství. Vztahy, které mám, probíhají podle stále stejného scénáře. Když jsem byla malá, máma byla pořád pryč, otec od nás odešel. Neustále jsem čekala, že se mi máma ozve, že se mnou bude. Uvědomila jsem si také, že ve svých vztazích vlastně stále hledám tátu. Když mám partnera, prožívám nepopsatelné stavy strachu, že o něj přijdu… A můj partner je obvykle nedosažitelný, žije daleko, nemá na mě čas, nebo je dokonce ženatý.“

Už v tomto vyprávění jsem zachytil spoustu náznaků, co budeme v terapii řešit. A popravdě jsem se klientce přiznal, že mě potěšila, protože takováto témata řeším nejen rád, ale také s nimi mám úspěchy.

 

Co ukázalo Vysoké Já

Po úvodním rozhovoru jsem klientce vytestoval řadu informací z podvědomí, použil jsem metodu SRT, která se mi ukázala jako nejvhodnější. Upozornil jsem klientku, že bude zřejmě překvapena, protože jí odhalím příčiny jejích neúspěchů ve vztazích.

 

Co jsme mimo jiné zjistili

Dovolím si část informací podržet pod pokličkou, protože to je takové moje malé výrobní tajemství, ale uvedu aspoň něco z programů, které jsem u klientky vytestoval (a ona je vhodně doplňovala dalšími informacemi, a potvrzovala mi tak pravdivost testování):

 • Neodpustila rodičům ani sobě, ani bývalým partnerům.
 • Vztahy jsou pro ni doslova trápením.
 • Byla by nejraději, kdyby téma vztahů vůbec nemusela řešit, doslova měla podvědomé přání, aby mohla žít bez mužů (dost neobvyklý program, ale i ten mi klientka potvrdila).
 • Kopíruje vztah, který viděla u svých rodičů, na 100 % (ač si to samozřejmě nikdy nepřála a snažila se o pravý opak).
 • Nepřeje si mít vztah.
 • Nevěří v lásku mezi mužem a ženou.
 • Odhalili jsme i určité závislosti, které klientku velmi překvapily, protože si je nikdy neuvědomila.
 • Zjistili jsme, proč má partnery, kteří jsou pro ni nedostupní a nemají na ni čas, žijí daleko atp.
 • Vytestoval jsem, že klientka věří, že pro ni někde existuje opravdu dobrý partner, pouze na 5 %.
 • Dále jsme zjistili, kdo v životě klientky „obsadil“ místo, které by mělo být volné pro partnera.
 • Zjistili jsme, co jsou klientčiny priority, a proč to není zrovna vztah s mužem.
 • Odhalili jsme celou řadu strachů, spojených se vztahy.
 • A samozřejmě jsme dospěli k tomu, že klientka se narodila jako nechtěné dítě, což ji do života výrazně poznamenalo (koho by to nepoznamenalo, řekl bych jako také nechtěné dítě).
 • Zjistili jsme přísahy a sliby, zákazy, prokletí atp. z minulých životů, kdy klientka mimo jiné proklela i sama sebe.
 • Odhalili jsme, co je pro klientku zdrojem její osobní hodnoty, jak jsem si to zvykl nazývat. Toto je velmi mocný nástroj při řešení vztahů!
 • „Každá změna by byla jen k horšímu“, to byl další program, který jsme našli jako důvod, proč klientka setrvává v nevyhovujících vztazích nebo ne-vztazích.
 • A na samý závěr jsem „čtením v duši klientky“, což je moje oblíbená kratochvíle, objevil velmi silné programy, které vytvářely vnitřní konflikt mezi touhou po duchovním rozvoji a mezi partnerskými vztahy.

 

Závěr příběhu

Všechno, co jsem klientce vytestoval, jsem poté samozřejmě čistil metodou SRT. Celá práce trvala i s důkladným rozborem situace dvě a čtvrt hodiny.

Při čištění mi klientka popisovala, jak cítí v těle různé tlaky a brnění. Až tak silně ji její strachy a bloky zatěžovaly, že je skutečně cítila fyzicky. Po čištění, kdy jsem vše znovu testoval, se programy ztratily a vše bylo v naprostém pořádku.

Klientka hovořila o mužích a o vztazích naprosto jinak a cítila se lehce a uvolněně. Tlaky na hrudi zmizely, strachy zmizely, objevil se optimismus a víra v to, že mít láskyplný vztah na celý život nekoliduje ani s duchovním rozvojem, ani s jinými oblastmi života.

Tento příběh je nutně zjednodušený, ale chtěl jsem jím ukázat, jak složité podvědomé bloky někdy máme a jak kopírujeme to, co jsme viděli u svých rodičů, i když se nám to vůbec nelíbilo.

Klientka se cítila výborně a já jsem měl radost. Práce se podařila.

 

Nedaří se vám ve vztazích? Chcete zjistit, proč to tak je? Netušíte, kdo nebo co vám blokuje místo, které byste měla mít volné pro toho ideálního partnera?  Napište mi o tom víc a domluvíme se na terapii… A pamatujte si to, co si uvědomila i tato klientka: Dokud si v sobě nevyřešíte podvědomé bloky z minulosti, budou se vám s velikou pravděpodobností opakovat stále stejné problémy ve všech vztazích…