Spiritual Response Therapy mne naučil autor Robert Detzler

logo-hlubinna-terapieSpiritual Response Therapy mne naučil přímo sám autor Robert Detzler

Jak už je to se vším, na začátku byla jedna “náhoda” či spíše koincidence. Chodil jsem v Praze na jógu a na nástěnce jsem tam našel nabídku jakési Kanaďanky, že za pouhých 8.000 Kč vyčistí každému všechny jeho duchovní a podvědomé bloky až do konce života jakousi záhadnou metodou Spiritual Response Therapy. Jak to bylo dál, to se dozvíte po krátkém vzpomínkovém videu…

Robert Detzler vždy toužil být lékařem, ale také detektivem. Nakonec se mu obojí splnilo, protože léčil, ale současně důkladně pátral v minulosti lidí, aby mohl odstranit jejich duchovní a psychické bloky. Robert byl někdy unavený, neměl lehký život, ale jak uvidíte na videu, nedával to najevo.

Měl jsem jednou možnost tlumočit mu rozhovor s fenomenální chiromantičkou a viděl jsem poprvé a naposledy Robertovy slzy, když mu pověděla, co našla v jeho dětství…

 

Vzpomínka na Roberta E. Detzlera

Na konci videa jsou tato Robertova slova:

“Celý můj život byl hledáním duchovního poznání a pochopení.”

“Našel jsem SRT a Duch mne vedl po této nové fantastické cestě růstu a učení po dvacet sedm let.”

“Bylo vzrušující učit se a růst ještě víc a setkat se s tolika z vás.”

“Mnozí jste byli mými učiteli. Učili jsme se a rostli společně.”

“Děkuji vám, že jsme spolu mohli sdílet učení a duchovně růst.”

“Děkuji vám, že jste mi pomáhali na mé cestě.”

S láskou a požehnáním Robert Detzler.

 

Je možné vyčistit i bloky, které by se projevily až v budoucnosti?

Nabídka oné Kanaďanky mi přišla nereálná, a tak jsem si okamžitě našel autora metody Spiritual Response Therapy (krátce SRT), Roberta Detzlera. Ten mi obratem odpověděl, že to je samozřejmě nesmysl. Odstranit lze pouze bloky, které duše člověka k vyčištění „nabídne“ a nikdy nemůžeme „předčistit” něco do budoucnosti.

Robert Detzler mě ohromně zaujal a Spiritual Response Therapy mě přitahovala. Proto jsem si moc přál dostat se na Robertův kurz SRT. Do USA daleko, dolar za 32 korun, co s tím? Objednal jsem si tedy od Roberta jeho knihu „Cesta ke svobodě“ a nemohl se dočkat, až ji dostanu. Za pár týdnů mi Robert napsal, že se s Mary Ann rozhodli, že se poprvé v životě podívají do České republiky na své cestě z Budapešti, kde pořádali první evropský kurz SRT. A další „náhodou“ prý budou bydlet na Praze 6, protože jim tam Carol Hontz půjčí svůj byt (Carol Hontz byla po dva roky moje učitelka metody One Brain). Pokud tedy prý chci, můžeme se sejít a knihu si mohu převzít osobně.

Když trochu předběhnu o pár let, tak jsem nakonec měl příležitost tlumočit jednání mezi Robertem Detzlerem a ředitelkou nakladatelství ANAG, které právě tuto knihu vydalo v češtině.

 

Spiritual Response Therapy – je Robert Detzler mimozemšťan, nebo co?

Setkání v Praze opravdu proběhlo, zašli jsme do čínské restaurace na Letné, kde jsem úplně poprvé viděl, jak si robert vybírá nejvhodnější jídlo z jídelníčku kyvadlem (dnes to dělám také, ale bez kyvadla). Pak jsem s Detzlerovými odjel do onoho bytu a Robert mi hned začal dávat základy SRT a čistil mě. Kyvadlo mu v ruce létalo sem tam, jako by pro ně ani neplatily fyzikální zákony. Když jsem viděl, že pro Roberta je třeba odstranění prokletí z desítek minulých životů otázkou pár sekund, jen jsem žasl. V hlubinné terapii by to byl úkol téměř nadlidský, a pokud by to vůbec šlo, zabralo by to mnoho hodin práce. Došel jsem k závěru, že Robert Detzler je buď mimozemšťan, nebo blázen. V té době to pro mě prostě bylo jako zjevení… A od té chvíle jsem SRT chtěl umět.

Robert Detzler byl americký duchovní, který se naučil základy jiné metody, založené na ideomotorické reakci, práci se sadou mnoha tabulek, kyvadlu a HLAVNĚ na napojení terapeuta na tzv. Vysoké Já. Tuto metodu rozpracoval do podoby, ve které ji známe dnes, kdy máme k dispozici stovky slov v mnoha tabulkách. Když Robert Detzler začínal, měla tehdejší metoda k dispozici tabulku složenou z pouhých osmi slov!

 

Začínám se učit Spiritual Response Therapy

Po Robertově odjezdu z Prahy jsem se rozhodl, že si projdu všechny tabulky v celé knize a budu si čistit vše, co jen bude možné. V té době jsem už měl od Roberta pročištěné napojení na mé Vysoké Já, takže jsem mohl pracovat samostatně. Seděl jsem na Vyšehradě, čistil a čistil a styděl se za kyvadlo v ruce – když někdo šel, tak jsem je hned schoval.

Začal jsem si s Robertem Detzlerem denně psát a měl jsem to nebývalé štěstí, že tehdy na mě ještě měl čas. Po letech už nebylo vůbec něco takového možné a Robert byl v podstatě nedostupný. Robert mi průběžně kontroloval veškeré mé čištění, učil mě nové věci a směroval mě dál. Bylo to ohromné. Měl jsem prostě protekci, protože Robert mi hned v Praze oznámil, že jsme byli v minulých životech bratři :-).

 

První kurz Spiritual Response Therapy s Robertem Detzlerem

Více než po roce jsme se s Robertem domluvili, že přijede udělat první kurz do Prahy. Nebyla to zcela moje zásluha, jak se na některých webech uvádí, ale snad i moje komunikace s Robertem a moje nadšení pro SRT k tomu trochu přispěly. Informaci o prvním kurzu jsem rozšířil mezi svými kolegy, kolegyněmi a klienty a na kurzu se nás sešlo několik desítek. Z kurzu jsem měl ohromný užitek, protože jsem si už jen zaplňoval mezery z mé více než roční praxe. Byl jsem tam jako ryba ve vodě, zatímco ostatní sotva stíhali.

 

Přichází krize a (téměř) můj konec s SRT

Robert mě po dalším roce požádal, nebo mi to spíš dal za úkol, abych co nejdříve začal SRT vyučovat. Měl jsem z toho ohromnou trému, ale Robert, se kterým jsem se stále srovnával, byl neoblomný. Potom jsem během pár let udělal desítky kurzů a jak jsem učil, sbíral jsem i úžasné zkušenosti svých žáků a učil se s nimi. Vše šlo dobře, až po pár letech nastala krize.

Spiritual Response Therapy se stala nedílnou součástí mé práce a používám ji neustále až dodnes, a to prakticky denně. Měl jsem ale jedno období, kdy jsem prošel velkou krizí a SRT už jsem dělat nechtěl. Tehdy jsem pochopil, že se v SRT přeci jen ukrývá jedno velké nebezpečí – špatné napojení na „Vysoké Já“. Stalo se mi, že jsem se napojil jinam, než bylo záhodno, a začaly se mi dít zlé věci. Bylo to dost dramatické a přestal jsem s SRT pracovat, protože jsem se vyděsil tím, co se opravdu může stát. Robert mi to nechtěl věřit, ale já to prožíval.

Začal jsem automaticky psát, přicházely mi zprávy, většinou pozitivní, ale když jsem byl „v pasti“, začaly přicházet negace.

Už i před tím jsem narazil na řadu lidí, kteří se SRT chtěli naučit sami jen podle Robertovy knihy, což je v podstatě nemožné (a Robert mi napsal, že to vůbec nemělo být smyslem knihy). Nesprávné napojení na Vysoké Já znamená, že člověk dostává nespolehlivé informace a často se dostane do větších problémů, než před tzv. „čištěním“. Kromě toho v knize samozřejmě není vše, co se učí na kurzech, protože SRT se stále vyvíjí kupředu.

Relativně často jsem se setkával s lidmi, kteří se takto sami “někam napojili” a skončili “obalení” přivtělenými dušemi, které na sebe stahovali při pokusu o čištění druhých lidí. Nebylo to nic neřešitelného, ale musel jsem jim z toho pomoct, sami to nedokázali, protože v knize se o tom celkem nic nepíše a bez napojení na Vysoké Já to prostě nejde.

Z problematického napojení a negací, které na mě útočily, jsem se po čase dostal a vše se srovnalo. Vůči SRT jsem po letech začal mít mnohem větší respekt a podstatně víc jsem si uvědomoval, že čisté a dokonalé napojení na Vysoké Já (a nikdy jinak!) je skutečně víc než podstatné. Byla to neocenitelná zkušenost a pořádně mě to vyškolilo!

 

Vše je zase OK

To, co se mi stalo, bylo už mnoho let nazpět. Díky přerušení mé práce jsem si včas neobnovil učitelskou certifikaci, kterou jsem tehdy měl jako první v ČR a v SR. Když jsem chtěl opět být certifikovaný učitel SRT, kladla si americká asociace podmínky, které pro mě byly nepřijatelné. A tak jsem s výukou SRT skončil.

Se Spiritual Response Therapy pracuji stále, nasbíral jsem spoustu zkušeností a s vděčností vzpomínám na Roberta Detzlera, který vývoji SRT věnoval téměř tři desítky let. Byl to vlastně “SRT workoholik”, bez kyvadla v ruce nebo aspoň v kapse si ho neumím vůbec představit. Robert žil jen pro SRT a nic jiného ho v životě valně nezajímalo. Neustále objevoval nové možnosti čištění a léčení, pomáhal obrovskému počtu lidí a vyškolil stovky žáků.

Věřím, že na něj všichni vzpomínají s láskou stejně jako já.

Robert Detzler zemřel v požehnaném věku a metodou Spiritual Response Therapy změnil životy desetitisíců lidí. Vytvořil SRT téměř z ničeho – rozvinul metodu, která měla na začátku k dispozici pouze osm slov. Každé čištění, které dnes děláme třeba jen pár minut, tehdy trvalo několik hodin.

Robert také rozšířil povědomí o tom, že Spiritual Response Therapy se dá dělat na libovolnou vzdálenost. Jeho učitelé mu tuto skutečnost zakázali lidem říkat, ale Robert se s tím odmítl smířit a zákazů nedbal. Přestože byl duchovním, byl vlastně velkým rebelem a za některé jeho výroky by ho jistě spousta církví odsoudila. Proto také svou církev po čase práce s SRT opustil a říkal, že “SRT je moje církev”.

Historii toho, jak Robert Detzler vytvořil Spiritual Response Therapy, najdete například na stránkách Asociace v USA.

 

Roberte, děkuji Ti za všechno…

 

Spiritual Response Therapy je k dispozici i Vám – použijte můj Kontakt.

Těm, kdo s SRT pracují, mohu nabídnout pomoct s lepším napojením na Vysoké Já – toto je totiž obvykle úplně nejslabší místo SRT terapeutů, o těch, kdo se metodu “naučili sami” ani nemluvě.