Hlubinná terapie na téma strach a zážitek reinkarnace

logo-hlubinna-terapieHlubinná terapie na téma strach a zážitek reinkarnace

V životě jsem dělal mnoho profesí, třeba programátora, technika ve výpočetním středisku, obchodníka, dělal jsem různé kurzy, ale třeba i realitního makléře či neúspěšného finančního poradce. A bylo toho ještě o dost více. Některé práce mě těšily, u jiných jsem zjistil, že na ně nemám vlohy, ale naprosto nejuspokojivější je pro mne dělat terapie s klienty nebo je učit, jak si pomáhat sami.

Zvláště, když je terapie tak parádní jako ta, o které vám chci dnes něco napsat.

Na úvod ještě napíšu, že klientka mě hned na začátku upozornila, že již byla na regresní terapii někde jinde, ale práce s ní se vůbec nepodařila. Obávala se tedy, že na ni hlubinná terapie nebude fungovat. Terapeutka ji prý nedovedla nikam do minulosti a terapie se vůbec nezdařila. Na tomto příběhu tedy můžete posoudit sami, co se dalo udělat, přestože klientka měla již tuto zkušenost a vlastně ani nevěřila, že by bylo možné ji do minulosti dovést…

Klientka mi také sdělila, že mě navštívila na základě snu, který ji donutil přestat vyčkávat a začít jednat. A ukázalo se, že vše bylo dokonale připraveno k tomu, aby na sobě udělala mohutný kus práce.

 

Hlubinná terapie – prioritní téma je…

Jak jsem již psal jinde, vždy pomáhám klientům, aby se nejprve zorientovali ve své situaci, pochopili, co se děje v jejich podvědomí. Pomáhám jim zjistit spoustu důležitých informací, o kterých často vůbec neměli tušení. Teprve potom společně vybíráme prioritní téma, kterému se v hlubinné terapii budeme věnovat.

Klientka z dnešního příběhu přišla na hlubinnou terapii s několika zdánlivě vůbec nesouvisejícími tématy:

 • Prokletí – dostala se do události, kde ji přímo mnohokrát za sebou proklela žena, která ji na ulici začala označovat za „čarodějnici“.
 • Strachy – neustále se vracející strachy. Jak řekla klientka, „já mám strach snad úplně ze všeho“. Namátkou uvedla tyto strachy: klaustrofobie, strach z vody, strach z hadů, strach být v pozici hlavou dolů (např. při cvičení na posilovacím stroji)…
 • Napjatý vztah s manželem – klientka byla ve stavu, kdy už si nevěděla vůbec rady a dokonce uvažovala o rozvodu.
 • Angličtina – nakonec ještě klientka dodala, že se vůbec nedokáže naučit anglicky, že ani po dvaceti opakováních si nezapamatuje žádné slovíčko a má učení angličtiny naprosto zablokované.

 

Pátráme v podvědomí

Na první pohled jsem si říkal, že budeme muset vybrat jen některé z témat, protože vše naráz udělat nemůžeme. Trochu jsem ale doufal, že se v hlubinné terapii dopracujeme k nějaké dávné události, kde se najde souvislost všech, nebo aspoň několika uvedených témat. Zvláštní pro mě bylo, že na rozdíl od jiných klientů, kde mi hned přicházejí informace o tom, co je pro ně nejpodstatnější téma (o kterém často ani sami nevědí), u této klientky jsem měl naprosto neutrální pocit a musel jsem důvěřovat tomu, že na něco přijdeme v průběhu terapie.

Začal jsem tedy tím, že jsem klientce odkryl řadu informací z jejího podvědomí – používám k tomu testování prostřednictvím Vysokého Já, což je součást mé práce s metodou Spiritual Response Therapy (SRT).

 

Dostal jsem tyto informace:

Na barometru chování se klientka nachází ve stavu: Odloučení, Opuštěná, Nevítaná.

Co znamená na barometru „Opuštěná“ (což zde byla její hlavní pozice): „To znamená zanechaná, sama. Projevené navenek to znamená absolutní skleslost a depresi. Nyní znáte pravdu – opustili vás. Samozřejmě, že to není pravda. VY jste opustila je. Vy si to v hloubce své deprese neuvědomujete, ale je to pravda. Vy jste tím, kdo se stará, vy jste ta, co cítí potřebu. Ano, někdo mohl skutečně opustit vás, ale umožnila to vaše vlastní pochybnost o sobě. Když do skutečného vztahu vložíte celé srdce, přežije tento vztah všechny překážky. Opuštění funguje dvěma způsoby. Každopádně když cítíte, že nejste v harmonii a jednotě, katapultuje vás to do stavu Není volby.

Negativní reaktivní energie klientky na vztah: „nekonečno“ – toto mi moje Vysoké Já ukazuje, když 100 % je málo (klientka souhlasila).

Negativní reaktivní energie klientky na manžela: „nekonečno“ (také souhlasila).

Současně jsem našel strach z rozvodu: 95 % (všimněte si – klientka uvažovala o rozvodu, ale současně se jej velmi bála).

Pak jsme se dobrali k důležitému programu – klientka cítila, že musí být vůči mužům poslušná: 100 %. Klientka k tomu spontánně dodala: „Když žena nemá peníze, musí být poslušná“ (což je krásná ukázka postulátu, tedy toho, co mě v hlubinné terapii vždy zajímá).

Dále jsem klientce odhalil program, který říká: „Toužím po cestě k Bohu. Nelze být oddaná Bohu a současně mít šťastný vztah“ – pouze na 10 %.

Kromě toho jsme ještě hovořili o tématu „nechtěné dítě“, sdělil jsem klientce, že je nechtěná matkou, otec si ji přál na 100 %. Více se o tom dozvíte později, až dočtete ke konci příběhu.

 

Stále jsem měl pocit, že klientka potřebuje ještě něco slyšet, a za chvíli jsem na to přišel: vytestoval jsem jí, že její manžel se ve vztahu cítí naprosto dobře, nemá na svou ženu žádnou negativní reaktivní energii. Tím se potvrdilo, že celý problém se odehrával pouze v hlavě klientky a byl způsoben její pozicí na barometru a nejrůznějšími strachy, o kterých hovořila. Došli jsme i k tomu, že jedním ze strachů byl strach z mužů.

 

Spiritual Response Therapy ruší prokletí, přísahy, sliby a zákazy

Poté jsem cítil jako nejdůležitější provést čištění hlubokých bloků, jako byla prokletí, přísahy z minulých životů, nejrůznější sliby (poslušnosti, čistoty, vzdání se osobní moci, chudoby, slib vzdání se sebe sama a svého majetku a spousta dalších). Poté jsem s klientkou prošel různé další tabulky, které při práci používám, a vše, co bylo třeba, jsem čistil prostřednictvím Vysokého Já (na které je třeba být při SRT dokonale napojen).

 

Prokletí

Klientka uvedla situaci z nedávné minulosti, kdy ji napadla cizí žena, začala ji proklínat a křičela na ni, že je čarodějnice. Klientka se neudržela a po sprše prokletí paní řekla, že jí přeje, aby se jí to všechno vrátilo.

Tak klientka také vyřkla prokletí, ale současně proklela sebe sama – jakmile někdo prokleje, je automaticky prokletý také. Tato prokletí jsme také odstranili metodou SRT, kde to jde velmi dobře. Hlubinná terapie s prokletím také umí „zacházet“, ale objevit prokletí a odstranit je může trvat dosti dlouho.

 

Hlubinná terapie na téma STRACH

Domluvili jsme se s klientkou, že budeme hlubinnou terapii zaměřovat na téma STRACH („snad úplně ze všeho“) a to že bude priorita její práce.

Díky předchozímu čištění SRT klientka začala perfektně reagovat a průběh terapie byl opravdu jako z učebnice.

Klientka (KL): Před něčím utíkám, jako kdyby mě někdo honil. Vidím hady, řeku, vodu, něco se zemí. Mám strach, že mě hadi poštípou. Je noc.

Moje poznámka: Toto byl překvapivě rychlý nástup, obvykle musím s klienty nějakou dobu pracovat, abych je „naladil“ na to, aby byli schopni si začít vybavovat nějaké minulé události. Zde to vypadalo, že to bylo opravdu dokonale připraveno. Šlo tedy jen o to ve správnou chvíli klientku dovést do minulého života, který se jí začal takto po kouscích odhalovat.

KL: Je to hodně dávno. Vidím středověký hrad, rytíře, brnění, studnu. Stojím u studny, před něčím jsem utíkala a chtěla jsem se schovat. Chytili mě, berou mě pryč. Dva muži mě táhnou, nohy vleču po zemi, mám strach, kam mě vlečou. Táhnou mě dolů po schodech, nechci tam, mám strach, chci, aby to co nejdřív skončilo. Chci být pryč. Strašně mě bolí nohy, mám na kotnících železné okovy.

Jsem sama v cele, je tam tma, jsem skrčená pod oknem. Už jsem se všeho vzdala, už jen čekám, kdy to skončí. Vidím hada, jak se po mně klikatí, má velkou pusu, těžko se mi dýchá. Ležím pod oknem, někdo přichází, vidím jeho nohy. Mám strach, bolí mě nohy, někam mě zase táhnou.

Je tam nějaký muž, směje se mi, chce mě ponížit. „Dostaneme tě, ty čarodějnice, dostaneš, co si zasloužíš.“ Má kapuci jako mnich.

Mučí mě, natahují mě na skřipec, lijí na mě vodu, on tam stojí a pozoruje to, cítím z něj lásku a nenávist zároveň.

Už nic necítím, už to nechci cítit, dívám se na sebe shora. Ten muž je opilý, chechtá se, „tak jsem tě dostal, čarodějnice jedna všivá. To ti patří, zasloužila sis to. Proklínám tě, čarodějnice“.

A ten muž pokračuje: „A je to. Nechci s tebou mít už nic společného, skončil jsem s tebou. Zasloužila sis to, tak ti to patří. Přitom jsi ale mohla mít, co bys chtěla…

Mám celé tělo polámané, dobité, kůži mám celou popálenou něčím horkým. Mám polámané nohy a prsty.

Z těla mi strhávají šaty, ten, co mě mučil, mi strká ruku mezi nohy, je obscénní, chlípný. „Ty couro“, chechtá se. „Tohle jsi potřebovala, to ti patří. Všechny čarodějnice takhle skončí, všechny vás popravíme, zbavíme se všech čarodějnic, už nám nebudete ubližovat.“

Moje tělo nakonec táhnou pryč, venku je kára, tam ho házejí. Táhnou káru za hradby města, lidé po mém těle něco házejí, vykřikují „to ti patří, čarodějnice“. Kopou hrob, házejí mě do něho. Hodili tam moje tělo, odplivli si na mě. Zahazují hrob, stále se chechtají, stojí nad hrobem s lopatami.

Odcházejí, stále se na to dívám shora. Jako bych se chtěla dostat zpět k tomu tělu, prohrabat se k němu. Křičím „proč jste mi to udělali“, zlobím se, proklínám je. „Proklínám vás za to, co jste mi udělali!“ Bolí mě hlava, ruce, nohy, kříž, na hrudníku, kolena, úplně celé nohy, krk vzadu.

Už odtud chci pryč, vidím nějaké „jasno“, jdu někam nahoru, stoupám nahoru.

 

Moje poznámka: Zde obvykle zážitek smrti v minulém životě končí a klienti pociťují velkou úlevu. Také obvykle vidí, jak je přitahuje silné Světlo, zde klientka hovoří o tom, že vidí „jasno“. Tato klientka ale překvapila a smrtí její zážitek neskončil…

 

Vzpomínka na „Nebe“

… Stoupám nahoru, někdo mě tam vítá. Usmívá se na mě, je to nějaký muž. Jsem ráda, že ho vidím, objímáme se. Je mi velice dobře, radostně. Ten muž je můj duchovní průvodce, ochránce. Je to někdo, kdo mi je velmi známý.

Setkávám se s dalšími, je jich tam asi pět nebo šest, se všemi se vítám. Říkají mi, že jsem to zvládla, že už je to dobré. Je tam tak veselo, dobře, cítím se jako doma. Jsem ráda, že je všechny vidím. Objevuje se mi tam tvář mého manžela, je to ten muž s kapucí. Jsem z toho trochu zmatená, není to tak radostné uvítání jako s ostatními.

Omlouvá se mi, že na mě byl tak zlý, nehněvám se na něj, napětí ustoupilo. Už se spolu smějeme, jsme přátelé. Povídáme si, držíme se za ruce.

Známe se velmi dlouho, chci se bavit jen s ním. Smějeme se, všichni se smějí tomu dramatu, které jsme vytvořili. Něco jsme v té situaci řešili, sehráli jsme velké drama. Řešili jsme tam to, jak jsme dokázali v životě projevit silné emoce, velkou vášeň i nenávist. V tom životě to bylo strašně těžké.

 

A navíc ještě zážitek reinkarnace; „nechtěné dítě“ potvrzeno

KL: Byla tam vášeň a nenávist. Někam sama odcházím, nic kolem mě není, jen bílé Světlo. Zase se setkávám s tím mužem, co mě vítal, říká mi něco, chce mě k něčemu přemluvit, ale já nechci. Směje se na mě.

Jsem zase se skupinkou lidí, jsou to ale jiní lidé, vítají mě.

Přichází můj průvodce. Mám se zase narodit. Je tam moje nynější matka. Vidím otce, otec se směje, je rád, matka je taková napjatá. Není ráda, bojí se. Takový chladný vztah… připadá mi cizí. Neví, co má dělat, neví, co se mnou má dělat. Jsem ráda, že tam je otec. Vidím i babičku, ta to celé pozoruje. Vidím to jakoby shora.

 

Moje poznámka: V rámci zjišťování stavu podvědomí klientky před hlubinnou terapií jsem jí také vysvětlil, že je tzv. nechtěné dítě – matka ji nechtěla, otec ano. Nyní se to takto nečekaně potvrdilo!

KL: Otec něco řeší s matkou, přesvědčuje ji, že to bude dobré, když se narodím.

Babičce se to nelíbí, nedůvěřuje tomu, že to otec s matkou zvládne.

Mám tam pocit, že s nimi nechci být. Tím, že mě nechtějí, tak tam nechci být ani já. Ale otec je ten, kdo mě tam přitahuje, se kterým tam chci být. Těším se na setkání s ním.

Vidím otce a ten mě přesvědčuje, že to bude dobré. Je mi dobře. Jsem už miminko a je mi dobře… (teprve tady událost pro klientku skončila)

 

Co si klientka v hlubinné terapii a v zážitku z minulého života uvědomila

Největším přínosem hlubinné terapie je to, že klientka si v prožité události může (a vlastně i musí) uvědomit spoustu souvislostí. To jí pomůže porozumět jejímu současnému životu. A také podvědomé bloky, které ji dosud trápily, se vynesou do vědomí a ztratí svou ničivou sílu.

Mým úkolem je, aby hlubinná terapie poskytla klientce co nejvíce takových uvědomění. Kromě toho jsem si postup terapie rozšířil tak, aby si klientka minulý život propojila s tím současným co nejvíce.

Protože uvědomění nepřichází tak automaticky, je moje práce hlavně v tom, abych klientce pomohl objevit maximum možných informací, které se tím pádem z podvědomých bloků změní na „vědomě prožitou zkušenost“.

Pro co nejhlubší zpracování události v minulém životě je třeba procházet událost opakovaně. Prožitek se tím mění, prohlubuje, událost přestává být bolestná, bloky se rozpouštějí. Opakované průchody zde již nebudu vypisovat, ale sepíšu vše, co si klientka z minulého života a zážitku reinkarnace odnesla. Uvidíte, že toho bylo víc než dost…

 

Pavel Kaiser: Co jste si tedy v této události uvědomila, jak tato událost souvisí s vaším současným životem?

KL: Prožila jsem tam velkou vášeň a nenávist. Ta vášeň mi vlastně způsobila strach. Prožívala jsem vášeň a někdo mě za to nenáviděl. Prožila jsem bolest, nechtěla jsem ještě zemřít. Chtěla jsem něco, co jsem neměla, někoho jsem chtěla. Byl tam totiž ještě nějaký jiný muž.

Musela jsem se rozhodnout mezi dvěma muži. Ti muži mě mučili, měli nade mnou moc. Muži pronásledovali ženy. Bála jsem se mužů a jejich moci.

Velmi jsem se bála toho hada v cele. Prožila jsem opuštění, samotu, ponížení, smrt. Strašně jsem se bála bolesti, když jsem nemohla dýchat. Bála jsem se, že to nevydržím, bála jsem se setkání, samoty, odloučení, mužů, smrti.

 

Moje poznámka: Všimli jste si, jak klientka přesně potvrdila můj test její pozice na barometru chování?

KL: Byla jsem zklamaná z člověka, který mě měl rád, ale přitom mi ublížil. Překvapená z jeho chování, že dokázal být tak zlý. Vadil mi tam i ten had, štípl mě do tváře, byla jsem celá oteklá, skoro jsem nemohla mluvit. Špatně se mi dýchalo.

Strašně mě tam bolely nohy, jak mi je lámali. Měla jsem strach, že nebudu moct utéct, pocit nemohoucnosti cokoliv udělat, utéct, byla jsem jim vydaná napospas. Chtěla jsem, aby to rychle skončilo.

Nemohla jsem se zachránit.

 

Moje poznámka: Pamatujete si ještě, že jedním z témat klientky bylo, že má totální blok na angličtinu? Měl jsem u ruky poznámku, že se jí mám na něco zeptat. Nyní tedy přišla moje chvíle…

Pavel Kaiser: Uvědomte si, jakým jazykem tam mluvili, když vás mučili!

KL: Mluvili tam na mě anglicky. Tam asi vznikl ten můj strach mluvit anglicky. Mám z toho úplně stažené hrdlo.

Proklela jsem je, asi mi tam i vytrhli jazyk, lili na mě něco horkého, abych nemohla mluvit.

 

Moje poznámka: Nádhera – v jedné jediné události jsme objevili nejen příčinu „strachu úplně ze všeho“, ale dokonce i důvod problémů s angličtinou!!

 

KL: Projevila jsem tam svou nenávist, křičela jsem na ně, proklínala jsem je. Proto se zřejmě v tomto životě bojím, že někomu ublížím slovy, bojím se mluvit.

Našla jsem v sobě vášeň, odvahu, nebojácnost, bojovnost. Velkou chuť žít! Vytrvalost!

 

Moje poznámka: Dále jsem klientku vedl, aby si ještě uvědomila, co ovlivnilo její vztah s matkou, která ji jako dítě nechtěla…

KL: Byl to chladný vztah, neuměla jsem s ní najít společnou řeč. Strach ze sblížení, odcizení, bojím se, že mi ublíží.

PK: Proč?

KL: Maminka je ten muž, co mě v tom minulém životě mučil. Jsem překvapená! Ten muž v minulém životě ke mně cítil lásku. Proto mě mučil, protože mě chtěl a miloval mě. Měla jsem strach, že mi dokáže udělat cokoliv, ublížit, strach… Vidím lásku v jeho očích, ale zároveň nenávist. Je mi ho líto.

PK: Co jste si tedy odnesla z této události pozitivního pro svůj současný život?

KL: V tomto životě jsem se bála, že to zažiju znovu. Vím teď, jak překonat strach. Prožiju to, co musím. A zvládnu to! Co mám zvládnout, zvládnu!

 

Co ukázala kontrola podvědomí po hlubinné terapii

To je tedy konec příběhu.

Po každé hlubinné terapii s klienty provádím řadu kontrol a testuji, jak se změnilo nastavení jejich podvědomí. U této klientky:

 • Barometr chování se změnil na Spolupracující, Výkonná.
 • Negativní reaktivní energie na manželský vztah klesla na 0 %.
 • Negativní reaktivní energie na manžela klesla na 0 %.
 • Pocit, že musí být klientka poslušná vůči mužům, klesl na 0 %.
 • Přesvědčení, že když žena nemá peníze, musí být poslušná, zmizelo.
 • Přesvědčení, že oddanost Bohu nelze spojit se šťastným vztahem, zmizelo.
 • Prokletí zmizela.
 • A tak dále… Všechny kontroly potvrdily, že se klientka zbavila svých bloků a také že terapii přijala na všech úrovních. Tím tedy moje práce skončila.

 

Závěr příběhu

Jak jste mohli při pozorném čtení vidět, klientka objevila minulý život, kde vznikly všechny její problémy, které na začátku terapie vypadaly, že spolu nesouvisejí. Potvrdilo se všechno, co jsem na začátku vytestoval, objevily se i důvody problémů v manželství. Myslím, že manželství bude v pořádku, protože klientka si odstranila bloky, které jí způsobovaly vše, co považovala za problém vztahu.

Klientka si během našeho setkání, které trvalo 3 ½ hodiny, uvědomila velké množství souvislostí mezi minulostí a současností. Odcházela pak s úsměvem na tváři a já jsem byl nesmírně spokojený. A tento příběh jsem zde zveřejnil se souhlasem klientky…

 

Věřím, že jste dočetli až sem, protože vás hlubinná terapie zaujala. Pokud se na něco chcete zeptat, nebo se chcete přímo objednat, je zde pro vás můj Kontakt.