Dostali jste zasvěcení do Reiki. Teď je vám mizerně…

logo-hlubinna-terapieDostali jste zasvěcení do Reiki. Teď je vám mizerně…

Než se pustím do dnešního tématu, předešlu, že jsem mistrem Reiki již od devadesátých let. Pro mě osobně bylo zasvěcení do prvního stupně naprosto zásadním životním zážitkem, který mě hluboce ovlivnil. Z naprosto nevěřícího Tomáše se stal postupně až tzv. mistr, nebo spíš učitel. Pořádal jsem řadu kurzů, zasvětil jsem spousty lidí a s touto životní léčivou energií jsem měl vždy ty nejlepší zkušenosti.

Do Reiki jsem zasvětil odhadem 1 500 lidí, v tom bylo i cca 60 mistrů. Byl jsem také prvním mistrem Karuna Reiki(TM) v ČR a v SR. To jsem chtěl uvést hned na začátku, aby bylo patrné, že tuším, o čem je řeč, když se řekne “zasvěcení” nebo “iniciace”. Stejně tak jsem u nás byl možná první, kdo předával zasvěcení na dálku, ač tomu ani řada mistrů nechtěla věřit. Fungovalo to perfektně! A v internetových diskusích dodnes najdete spoustu lidí, kteří tvrdí, že to je nemožné…

Reiki je krásná věc a velmi mne mrzí, když čtu o špatných zkušenostech lidí, kteří se do ní nechali zasvětit. Moje zkušenosti s používáním této energie osobně i na dálku jsou prostě jen pozitivní. Poslední zkušenost je z minulého týdne, kdy jsem si sám pouhým přiložením rukou na hrudník rychle pomohl od úporného kašle. Také jsem měl vždy velmi dobré výsledky při ošetřování bolestí kloubů, zad atp. Když byl v rodině případ rakoviny, reikoval jsem po dobu jednoho týdne (dvakrát denně) a rakovina téměř zmizela – nádor se během týdne zmenšil na třetinu a následná operace proběhla naprosto hladce. To je sice můj jediný případ tohoto druhu, ale i tak to stálo za to.

Pomocí energie, která nám po zasvěcení proudí z rukou, můžeme oživit a vyčistit potraviny, zbavit léky nežádoucích vedlejších účinků, energetizovat vodu (také víno po pár minutách energetického ošetření změní chuť k lepšímu) a mnoho dalšího.

 

Reiki udělala spoustu dobrého

Moc rád vzpomínám na své první kurzy mimo Prahu, které jsem na pozvání kamaráda Tondy dělal v Hostinném u Trutnova. Tam postupně vznikla komunita “reikistů”, kteří zdarma pravidelně každý týden ošetřovali ty, kdo si pro energii přišli. Zaznamenali tam i případ vyléčení rakoviny.

Také moc rád vzpomínám na jednoho šikovného žáka v Písku v Jižních Čechách. Ten se pro léčení natolik nadchl, že přikládal ruce téměř pořád. K jeho úspěchům patřilo například to, že vyléčil čtyřletou holčičku, kterou lékaři vrátili po řadě týdnů v nemocnici rodičům s tím, že již nikdy nebude chodit. Po třech nebo čtyřech ošetřeních pouze přikládáním rukou tato holčička začala chodit zcela normálně a byla vyléčena.

 

Na vině je pouze lidský faktor

V průběhu let jsem se na kurzech setkával s lidmi, kteří dostali zasvěcení a následně se začali cítit velmi špatně. Někteří dokonce vykazovali známky závislosti na svém “mistrovi”. Stále měli pocit, že musejí být s ním a že pouze on má řešení toho, že jim není dobře. Často se toto dělo lidem, kteří dostali zasvěcení do Reiki od těchže učitelů, takže souvislost byla naprosto zřejmá.

Ztratil jsem již s komunitou Reiki kontakt, kurzy už řadu let nepořádám, protože jsem vyučoval SRT a hlubinnou terapii. Pracuji s ní však stále, když je k tomu příležitost.

Dnes jsem ke svému zármutku zjistil na jedné internetové diskusi, že problémy lidí po zasvěcení neubývají. Bohužel se to ale obrací ne proti konkrétním lidem, ale proti Reiki jako takové.

Zasvěcení se nedá zrušit, ale dá se udělat hodně pro to, abyste se zase cítili dobře. A tak jsem se rozhodl napsat tento článeček.

 

V čem může být problém po zasvěcení

Zasvěcení spočívá v tom, že žák dostane od učitele schopnost přijímat a dále předávat léčivou “životní” energii. Při zasvěcení do Reiki mistr pracuje s určitým rituálem, který má za cíl zprůchodnit energetické kanály žáka tak, aby mu léčivá a harmonizující energie proudila co nejlépe. Vlastní zasvěcení do Reiki probíhá s použitím starobylých symbolů Reiki, které má každá škola Reiki trochu (nebo hodně) odlišné od těch ostatních.

Při zasvěcení se používá také tzv. mistrovský symbol. Prvním mistrem byl mistr Usui, proto často učitelé uvádějí, že zasvěcují do tzv. Usuiho Reiki. Jediná závada je, že nikdo neví, jak vlastně mistr Usui své žáky zasvěcoval, takže termín “Usuiho” je vždy do značné míry zavádějící.

Po zasvěcení (někdo říká “iniciaci”) žák cítí proudění energie, kterou může předávat druhým, ale také sám sobě. Tato energie silně harmonizuje, léčí a zklidňuje. Tedy v ideálním případě.

Reiki se dá předávat i na dálku, v Usuiho systému se k tomu používá i tzv. dálkový symbol. Když jsem zasvěcoval do Karuna Reiki(TM), zjistil jsem, že předávání na dálku fungovalo mým žákům hned od prvního stupně, což by tak podle oficiálního učení “nemělo být”. Nicméně to tak bylo a ti, kdo ode mne dostali zasvěcení, mohli působit léčivou energií ihned po kurzu na neomezenou vzdálenost.

Reiki je možné posílat i do minulosti a do budoucnosti. Dají se tak léčit (čistit) minulé životy, ale také minulé generace našich předků.

Tolik tedy jen na okraj, abyste aspoň náznakem viděli, že na Reiki není opravdu nic špatného ani strašidelného, naopak může udělat mnoho dobrého a spoustě lidí pomoct.

 

Co se tedy může při zasvěcení do Reiki pokazit?

Podle mých zjištění z praxe, kdy jsem pomáhal lidem, kteří po zasvěcení začali mít problémy, je nejčastější problém po zasvěcení do Reiki kombinací následujících příčin:

Ten, kdo vás zasvětil, se na vás během zasvěcení do Reiki energeticky napojil. Provedl to buď nevědomě, nebo v horším případě vědomě. Není to věcí Reiki, je to něco, co do zasvěcení do Reiki samozřejmě nepatří. Často jsem se s tímto jevem setkal u lidí, kteří se vrátili z nějakého zasvěcení v Indii. Nevím proč, ale často to tak bylo.

Další věcí, která se může stát, je to, že se člověk sám zatouží propojit při zasvěcení do Reiki se svým mistrem. Když jsem prováděl zasvěcení do Reiki, narážel jsem na to při kurzech také. Někteří žáci se vysloveně chtěli energeticky napojit a bylo to tak silné, že jsem to okamžitě cítil, Řešil jsem to ihned – jednoduše jsem se od takového studenta doslova energeticky odsekl. Měl jsem vždy zásadu, že mí žáci mají být zcela samostatní. Nikdy jsem neměl zájem vytvořit si partu lidí, co by na mě byli závislí.

Kromě uvedeného může při zasvěcení do Reiki dojít i k přenosu přivtělených duší z učitele na žáka. Reiki by toto měla při zasvěcení naopak řešit a přivtělené duše z člověka uvolnit, ale někdy se to holt nepodaří. Opět to není věcí Reiki, ale člověka, který s touto energií zachází.

Posledním důvodem, proč lidem může být po zasvěcení dost špatně, je černá magie. Narazil jsem na ni v určitých případech a podle mého testování jsou ti, kdo takovou magii při zasvěcení šíří, často jen nástrojem někoho jiného, kdo stojí v pozadí. Někdy je to trochu strašidelné, ale i černá magie se dá vyřešit a její negativní působení ukončit.

 

Jak vám po zasvěcení mohu pomoct?

Znovu bych rád na obranu této léčivé životní energie zdůraznil, že v první řadě je třeba si připustit, že problém je pouze v lidech.

Také je nutné chápat, že po zasvěcení si člověk může negativní působení svého mistra-učitele přitáhnout sám. Je to stejné jako se vším – až budeme dokonalí a čistí, pak se nám nic takového už nebude moct stát. Pokud bychom byli dokonalí a v žádném minulém životě nepracovali s negativními energiemi, takovéto věci by se nám prostě neděly. Tím, že je přitahujeme, dostáváme vlastně velmi cennou informaci – něco v nás není v pořádku a máme programy, kterými tyto negace přitahujeme. Tomuto jevu také říkáme “bumerangový efekt”. Není to žádné neštěstí, ale příležitost zase se o něco více vyčistit a těchto negací, které jsme třeba sami v minulosti vyslali, se zbavit.

 

Pokud patříte k těm, kdo mají po nějakém nedobře provedeném zasvěcení nějaké záhadné problémy, nabízím vám svou pomoc. Je možné, že řešení ani nebude vyžadovat vaši osobní přítomnost a že čištění budu schopen provést na dálku. Používám k tomu metodu Spiritual Response Therapy, tedy práci přes své Vysoké Já. Čištění pro vás mohu udělat přes skype, takže ani nemusíte nikam cestovat. SRT má na takovéto případy dostatečné prostředky a nástroje. Hlubinnou terapií se tyto záležitosti dají řešit také, vyžadují ale vaši osobní přítomnost a hlavně mnohem více času. SRT je v tomto případě podstatně rychlejší a mohu to jen doporučit.

Napište si tedy o pomoc přes můj kontaktní formulář.

Pokud máte zájem o individuální zasvěcení (do systému Usuiho nebo “K”, dříve Karuna), můžeme si také domluvit osobní setkání. Cenu za toto zasvěcení najdete v mém ceníku.