nezasloužím si žít

Nezasloužím si žít

logo-hlubinna-terapie

Nezasloužím si žít aneb chtěla bych najít vnitřní klid

Nezasloužím si žít” byl jeden z mnoha negativních programů klientky, mladé slečny, která mě požádala o pomoc. Když jsme začínali práci, řekla mi následující (a už v těchto větách zaznívají silné postuláty neboli podvědomé programy):

 • Mám v sobě různé strachy a bloky z minulosti a stále se mi nedaří je překonat.
 • Jako bych stále stála na místě, ohlížela se do minulosti a nežila přítomnost naplno.
 • Jako kdybych měla ucpané všechny zátky v těle.
 • Soustavná nespokojenost úplně se vším.
 • Mám strach úplně ze všeho.
 • Nedovoluji si žít.
 • Vevnitř je všechno špatně.
 • Chtěla bych najít vnitřní klid, smířit se se sebou, se životem…
 • Občas mívám myšlenky na smrt.
 • … a další a další prohlášení, tato pro ilustraci postačí. Důležitá byla ta větička o zátkách v těle, protože jak sami uvidíte, následně se nám je podařilo „odzátkovat“.

 

Všechno míří k tomu, že klientka je nechtěné dítě

Klientka dále hovořila o neuspokojivém vztahu s otcem. Nikdy s ním neměla pocit, že by byli rodina (otec dítě zplodil a pak odešel na vojnu. Poté se za několik let rodiče rozvedli). Pracovala hodně na tom, aby mu odpustila, ale nepodařilo se (Vysoké Já mi ukázalo, že otci odpustila jen na cca 10 %).

při rozhovoru tekly slzy, a tak jsem si říkal, že nebudu klientku napínat. Přešel jsem rovnou k ústřednímu bodu terapie – nechtěné dítě. Test ukázal, že klientka se cítila chtěná na 0 %, tím se můj pocit potvrdil.

 

Co nám ukázalo Vysoké Já

Dalším testováním prostřednictvím Vysokého Já jsme došli k následujícím zjištěním:

 • Klientka má obrovský pocit viny za to, že žije (další důvod myslet si, že “nezasloužím si žít”, viz dále.)
 • Klientka si zaslouží žít na 5 %.
 • Podvědomě má naprogramovánu sebevraždu. („Vždycky jsem uvažovala o tom, že bych použila jed“, řekla mi k tomu).
 • Přijímá zodpovědnost za svůj život pouze na 5 %. (Hodně dalších slz a… „Ano, já to tak prostě nechávám, že to tu nějak přežiju“, řeklo k tomu to mladé děvče!)
 • Jako jedna z nejdůležitějších informací mi vyšlo, že klientka nechce žít (chce žít na 0 %).

 

Dramatické rozuzlení a “odzátkování” 🙂

Celé setkání s klientkou bylo zvláštní tím, že mě silně bolela hlava a také mě bolelo na srdci. Zjistil jsem, že cítím pocity klientky. Byly hodně silné a nepodařilo se mi jich zbavit. A tak jsem to přijal a sledoval bolesti jako “indikátor” postupu terapie.

Začal jsem čištění metodou SRT, takže prací přes Vysoké Já. Při této práci vždy zapojuji intuici a snažím se nechat se co nejvíce vést svým Vysokým Já, abych klientce dal všechny potřebné informace a abych nechal vyčistit všechny bloky, které se podílejí na problému. Zde vzalo čištění docela dramatický obrat…

V průběhu čištění jsem najednou cítil, že klientka má problémy, protože proklela svůj život. Řekl jsem jí to a ona reagovala „A kým jsem asi tak byla, když jsem se proklela?“ A to byl ten zlom.

V té chvíli jsem viděl mladou ženu, kterou opustil manžel. Žena nese dítě, které se jí narodilo, ale ona ho nechce. Hází ho do vody, topí ho a zabíjí ho.

Řekl jsem to klientce a ta dostala obrovskou reakci, pláč, třes, pláč… Trvalo to pár minut, ale pro nezasvěceného by to jistě vypadalo dost strašidelně. Já jsem za tuto reakci byl rád – zátka byla odzátkována

Následovalo čištění energií ze života, kdy klientka zabila nechtěné dítě, protože ji opustil manžel (pamatujete – v současném životě byla také nechtěné dítě). V průběhu čištění přišla ještě jedna zcela nečekaná informace – to utopené dítě byl syn, stávající otec klientky, kterému v současném životě nikdy nedokázala odpustit.

Řekl jsem to klientce a nastala další výbušná reakce. A ejhle… během pár minut vyskočilo odpuštění otci z 10 % na 90 %. Současně s tím v pláči klientka začala mluvit: „On mě vždycky chtěl, to jen já ho nechtěla, já jsem ho nepřijala.

Čištění pokračovalo, klientka se zklidnila, cítila se lépe. Moje bolesti hlavy a na srdci prakticky zmizely.

Jak čas postupoval, najednou klientka řekla: „Strašně moc chci slyšet taťku. Já mu pak zavolám.“ Na tom by nebylo nic mimořádného, říkáte si? Ano, až na to, že doposud s taťkou nechtěla mluvit, měla k němu fyzický odpor a nedokázala se s ním nijak dotknout, například obejmout…

 

Výsledek terapie jsem zkontroloval na barometru chování

Celé čištění jsem nakonec zkontroloval a klientce jsem vytestoval, kam se dostala po čištění na tzv. Barometru chování. Ukázalo se mi:

Rovnost, Cílevědomá; Zájem, Vítaná.

“Cílevědomá” v řeči barometru znamená: Mít cíl, být rozhodná, rezolutní. Každý to může vidět na vašem vnějším chování. Vše, co děláte, je v souladu s vaším cílem. Neděláte nic kromě toho, co je k dosažení tohoto cíle nutné. Rozumně využíváte svůj čas, vše, co děláte, přispívá k vaší cestě vpřed.

A „vítaná“ znamená: … přesně to, co toto slovo říká – cítíte se vítaná, a tak i jednáte ve vztazích nebo v různých situacích. Jste v nich ráda a ráda děláte to, co děláte. Navenek projevené „vítaná“ znamená, že stejně tak jako druhým dáváte pocit, že jsou vítaní, tak i vy sama se cítíte vítaná. Lidi činí šťastnými už jen samotné potěšení seznámit se s vámi nebo být ve vaší přítomnosti.

Když jsem toto vysvětlení přečetl, klientka dodala „Přesně toto jsem vždycky chtěla. To byly ty ´zátky´.

Závěrečné testy ukázaly, že všechny programy jako „nezasloužím si žít“ zmizely. Klientka odcházela viditelně klidnější a já jen doufám, že ty hlavní změny v životě jsou teprve před ní!

 

A tak skončila další terapie, ze které jsem měl skvělý pocit. Ono totiž změnit nechtěné dítě na chtěné musí nutně člověku ovlivnit celý život. A to je pro mě krásná odměna a velmi zvláštní pocit, který ani neumím vysvětlit. Možná vděčnost za to, že jsem mohl být u toho, tak bych to řekl.

 

Také jste nechtěné dítě a ničí vám to život? Bohužel se to samo nevyřeší, ale když se ozvete, pomohu vám s tím!