Nemohu najít práci… nebo ji najít nechci?

logo-hlubinna-terapieNemohu najít práci… nebo ji najít nechci?

Za dvě dekády své praxe s prací na sobě a na klientech jsem objevil nejrůznější zákoutí lidské duše. A bylo to objevování velmi zajímavé!

Jedním z objevů bylo i to, že lidé často chtějí něco úplně jiného, než co říkají. Nebo jinak řečeno často nechtějí to, co tvrdí, že chtějí.

Proto k mým oblíbeným tématům práce s klienty patří:

Chci dítě

Chci práci

Chci partnera

A podobná další „chci“, za kterými se ukrývá „nechci!!“

 

Dnešní příběh je ukázkou toho, co se ve skutečnosti může dít v podvědomí člověka, když se domnívá, že si „chce najít práci“.

 

Příběh z praxe – klientka, která neúspěšně hledala půl roku práci

Toto je příběh klientky, která má VŠ vzdělání, důležitou profesi a historii několika úspěšných zaměstnání. V posledních letech se jí stalo, že se kvůli práci jejího manžela musela jednou za čas přestěhovat do jiného města, a tedy dát výpověď v zaměstnání.

V době před terapií se snažila najít práci, ale zhruba půl roku se jí to vůbec nedařilo. Proto se na mě obrátila o pomoc. Známe se z kurzu Spiritual Response Therapy, a tak komunikace probíhala velmi přímočaře a k věci.

Vzal jsem na pomoc Vysoké Já a metodu Spiritual Response Therapy, celá terapie – čištění – proběhla přes skype.

 

Hned v úvodu terapie jsem klientku upozornil, že práci najít ve skutečnosti NECHCE. Jelikož mě už zná, nebyla překvapena, a tak jsme se dali do zjišťování důvodů tohoto stavu. Pro toho, kdo není se stylem mých terapií obeznámen, zdůrazním, že vše, co lidem testuji, je samozřejmě v jejich podvědomí, a proto mohou být zjištěné informace v příkrém rozporu s tím, co si člověk myslí. Praxe ale potvrzuje, že testování je správné a že zjištěné záležitosti opravdu platí.

 

Hledáme prioritní problém – proč klientka nechce najít práci

V průběhu úvodního rozhovoru a testování, kdy se řídím zkušeností z minulosti a také intuicí, abych pokud možno našel skutečné jádro problému, vyšly najevo tyto skutečnosti:

Klientka si chce najít práci pouze na 2 %.

Blokuje si nalezení práce kvůli manželovi na 100 % (poznámka: Toto neznamená, že to je manželova vina!!!).

Klientka dále připustila, že vlastně nechce chodit do práce, protože chce manželovi doma zajistit komfort – na 85 %.

Klientka je ráda, že je finančně zajištěna manželem – vyhovuje jí to na 95 %.

Klientka si uvědomila další podvědomý program – blok: „Nemohu se hnout z místa“ – toto ji v nalezení práce blokovalo na 100 %.

Když si najdu práci, stejně to zase brzy skončí“ – toto přesvědčení nebo obava ji blokovala na 95 %.

Když budu muset zase dát výpověď, budu se zase cítit jako podvodník – toto ji blokovalo na 100 %.

Odtud nebylo daleko k dalšímu programu: „Cítím se jako fluktuant“ – 95 %.

Klientka se domnívala, že je vlastně líná a pracovat nechce, ale to není pravda – Vysoké Já ukázalo 0 %. Nicméně když práci nemá, bojí se, že bude vypadat jako líná – toto ji blokovalo na 100 %.

 

Další otázky, které jsem intuitivně testoval:

Klientka se bojí, že při výběru práce udělá chybu – 100 %.

Nebudu tu práci umět – toto se neprokázalo, v tom problém nebyl, klientka má dostatek znalostí a zkušeností ve svém oboru.

Najít si práci se pojí s nepříjemným zážitkem (podrobnosti z minulosti neuvedu, ale klientka prožila po nalezení předchozího zaměstnání jistý psychický šok, takže si podvědomě nalezení práce spojila s tímto zážitkem) – toto ji blokovalo na 100 %.

Klientka se bojí případného dalšího odchodu z práce, kde by byla spokojená – 100 %.

Najít si práci by znamenalo, že klientka by musela denně dojíždět autem – zde se objevil další silný blok – 100 %. Takže k tomu všemu přibyl i jistý strach z řízení auta.

Lidé v zemi, kde hledám práci, jsou spolehliví, ale já ne – toto přesvědčení klientku blokovalo na 100 %.

Pokud si najdu práci, musím být té firmě věrná – 100 %. Když jsem toto vytestoval, klientka hned reagovala: „Člověk musí plnit to, co slíbil“.

S fluktuací souviselo ještě jedno téma – „Bojím se vypadat jako zlatokopka“ – 100 %.

Další záležitost, která klientku blokovala, bylo to, že v bývalém zaměstnání po jejím odchodu za ni nedokázali nalézt přiměřenou náhradu. Klientka z toho pro sebe vyvodila, že jí to zřejmě bývalí kolegové dávají za vinu.

 

Co odhalilo Vysoké Já a Spiritual Response Therapy

Zde bych chtěl zdůraznit, že s metodou Spiritual Response Therapy pracuji svým vlastním způsobem, který mi vyhovuje a přináší výborné výsledky – vytvořil jsem si svůj systém otázek (viz úvod článku), kterými se snažím vždy najít pravou podstatu problému.

Poté, co si ověřím, že skutečně znám prioritní problém klientky, přistupuji k vlastnímu čištění. K němu používám buď tabulky mého učitele Roberta Detzlera nebo svoje vlastní tabulky, které jsem si průběžně při práci vytvářel.

 

Vysoké Já odstraňuje bloky, bránící nalezení práce

Provedl jsem této klientce čištění jejích témat a všech bloků, které jí bránily najít si práci, prostřednictvím Vysokého Já. Kromě mnoha jiných zde byly i přísahy z minulých životů. Ale spousta dalších bloků, které nebudu vypisovat.

 

Výsledek – další, ale tentokrát příjemný „problém“ a pak už finále

Zde je výběr z několika mailů od klientky, které jsem dostal po čištění metodou SRT.

 

Mail č. 1

Ještě jednou Vám mockrát děkuji, tak tu ještě sedím a mám pocit obrovské úlevy, jakoby nového začátku (přijde mi to jako restart počítače :)). Doufám, že Vás to moc nevysílilo.

Kdybyste uznal za vhodné, můžete na toto téma samozřejmě napsat článek, mně by to vůbec nevadilo, určitě se někdo najde, kdo takové téma také řeší.

Tak děkuji moc a krásný den přeji.

 

Mail č. 2

„Já se přiznám, že jsem zvažovala už dřív Vám napsat, ale nechtěla jsem hned otravovat, ještě Vám jednou děkuji. Trefil jste se určitě nejen do pracovních záležitostí, ale i tak všeobecného mého žití. Cítím velký rozdíl v činnostech pro druhé a sebe, vždycky jsem všechno udělala nejdřív pro druhé, pak pro sebe a že bych třeba snědla poslední jogurt? Nechala jsem ho manželovi… No, minulý týden jsem mu ho snědla 🙂 (asi ty sliby práce pro druhé).

Dobře se mi řídí auto (čistil jste mi bloky na řízení auta), tak v klidu, ještě jsem si čistila bloky na cizí jazyk, to mi taky přijde, že se zlepšilo. A tedy začalo mi cvakat v pravém koleni, ale Vysoké Já mě dovedlo na tabulky odpuštění… Ještě mě napadlo, že to jsou dozvuky toho mého domnělého „podrazáctví” :), ale není to nic dramatického, normální cvakání :).

V sobotu jsem byla doma sama, tak jsem jela sama na výlet, nakoupila jsem si, pochodila jsem centrum města F., až manžel pak vykulil oči “že tys někam jela sama, to mě překvapuje”.

A hlavně i děkuji za to odhalení programu sebelikvidace a naprogramované nemoci, přijdu si lehčeji, nejsem k sobě tolik kritická. Až se skoro stydím, že jsem na to nikdy sama nepřišla. Příští týden mám další pohovor, tak to všechno předem vyčistím, jak jste mi poradil.

Bylo to pro mě nesmírně zajímavé, máte velmi klidný hlas a je vidět, že je takhle práce Vaším koníčkem.

Krásný den!

 

Mail č. 3

„Dobrý den, Pavle,

jak se máte? Prosim Vas, potrebovala bych, zda byste mi poradil. Veci ohledne me prace se najednou rozebehly, v patek jsem byla na druhem pohovoru v jedne mezinarodni firme G., poprve jsem tam byla na jednu pozici, potom mi ted pri druhem pohovoru nabidli uplne jinou (a tamtu ze obsazovat nebudou) – a to dohled a financni rizeni pobocky v USA, bude tam i cast prace, kterou se budu muset rychle naucit, hlavne potrebuji nekoho s financnimi znalostmi a anglictinou. Mne se v te firme hrozne libi, i lide jsou sympaticti, tahle pozice mi prijde velmi zajimava a mohu uz 10. 8. nastoupit, zitra nebo v utery mi poslou navrh smlouvy. V tydnu jsem byla jeste na jednom pohovoru na projekt ve firmě S., tam se mi take libilo, ale samozrejme jeste neznam jejich rozhodnuti, zatim po 1. kole ze ano, druhe by nasledovalo. No a protoze to najednou nabralo spad, vytvorila jsem si v hlave zas uplne jiny gulas a nedokazu ho vubec zredukovat, neco mezi strachem az panikou, jestli to nove misto od toho 10. 8. zvladnu – vsechno se naucit, bude tam hodne noveho. Prostredi se mi bude libit, napln prace, se sefem se normalne dohodnu, mam i dostatecne znalosti.

Asi to zase moc resim, muj muz mi jednoduse povedel, zacni tam a uvidis a kdyztak proste pujdes jinam. Vidite, to je ta moje zodpovednost a stalost :(.

Pavle, prosim Vas, dokazete mi poradit, jak se z toho odgulasovat? Myslite, ze muzu duverovat tomu co mi vychazi? Zkousela jsem si odstranovat vsechny mozne strachy a dalsi sliby, nevim ale, kam prioritne sahnout, abych se uklidnila, spravne rozhodla a tesila se na zmenu a novou prilezitost.

Prominte ze jsem to na Vas tak vybalila, ale byla bych velmi rada za radu. Nemyslim to tak abyste mi povedel co si mam vybrat, to je samozrejme moje zodpovednost, ale jednoduse jak do toho, ci duverovat tomu co mi vychazi.

 

Jak jste si domysleli, klientka na sobě také praktikuje metodu Spiritual Repsonse Therapy, takže jsem ji nasměroval, co by si měla testovat a čistit. Poté následoval…

 

Mail č. 4

Dobry den, Pavle,

 

no jste opravdu sikovny, neskutecne jak se to najednou rozebehlo. Kdybych Vas otravovala driv, tak jsem si mohla ten pul rok doma odpustit 🙂

Dekuju za radu. Tak ja mam zatim jednu praci jistou, ta druha by se mi libila vic, ale tam nevim, jestli me nakonec vezmou. No ale cistim si to stejne. Kdyztak uz jste mi stejne smazal sliby zodpovednosti a stalosti, tak prebehnu :D.

Ale jsem moc rada, ze se to cele pohnulo. Dekuju mockrat za Vasi pomoc.

 

Happy End – to mám rád!

A tak vše dopadlo tak, jak to mám rád. Z žádné práce se stal problém dvou prací, mezi kterými si musela klientka vybrat, jednu už má jistou, další si ještě rozmyslí. Happy end tak, jak mě vždy potěší!

Pokud i Vy hledáte práci a nedaří se Vám, rád Vám pomohu zjistit pravou příčinu tohoto problému. Stačí použít můj Kontakt.