dar

21.05.2022 Kurz Božího Slova je NABÍDNUTÝ DAR

Když jsem zatoužil po duchovní komunikaci, netušil jsem, co se stane. Pouze jsem se chtěl více spojit se svým Vysokým Já, k ničemu jinému jsem nemířil – netušil jsem, že by to bylo možné.

Po téměř dvou letech práce, praktikování a komunikace jsem byl veden, abych to, co dělám, začal nazývat Boží Slovo. A abych začal do práce s Božím Slovem, tedy do života v Bohu uvádět i další zájemce.

Tehdy se mi přihlásil jeden z mých duchovních učitelů (protože nekomunikuji pouze s Božím vědomím) a řekl mi, že se jako učitel Božího Slova mám připravit na neúspěchy. Vůbec jsem to nechápal a hlavně – na žádné neúspěchy jsem se připravovat nechtěl!

Nyní už chápu. Kurz Božího Slova totiž není garancí úspěchu sám o sobě. Když zájemce projde výběrem, je to pouze začátek. Naučit se slyšet Boží Slovo žádá opravdovou a upřímnou touhu a trpělivý nácvik. Kdo není ochoten své cestě k Bohu něco málo věnovat, nemusí uspět. Vzpomínám si na tři případy, kdy kurz krachnul, pro mě naprosto nečekaně a nepochopitelně. A přiznávám, že každý takový krach mě bolí.

 

Bůh jako rádio

Jeden student neuspěl proto, že vyjádřil neochotu se sebou pracovat. Chtěl pouze Boží Slovo poslouchat podle chuti, já jsem si to nazval “mít Boha jako rádio” – když mě to nebaví, tak ho vypnu. Tento student neuvážil vážnost Božího Slova, které jsem mu poslal hned v první reakci na jeho zájem o kurz. Bylo tam něco ve smyslu “Jsi připraven v životě změnit mnohé?”

 

Hlas srdce

Další student dokonce kurz ani nechtěl dokončit, napsal mi, že se nechce řídit Božím vedením, že je zvyklý “ptát se svého srdce” a to ho vede životem nejlépe. Těžko jsem se smiřoval s takovým nepochopením a nedoceněním Božího Slova.

 

Kurz přestal být komfortní

Třetí případ mě zaskočil naprosto nepřipraveného. Student měl velkou touhu po Božím Slově pouze do okamžiku, kdy dostal toto sdělení: “Bůh žádá, abys byl v Jeho díle aktivní.” To byla reakce na něco, čím jsme se v průběhu kurzu zabývali. Během následující hodiny student prohlásil, že “kurz pro něj přestal být komfortní”, a s kurzem skončil.

 

Tyto tři případy se opravdu staly, velice mě trápily a dlouho jsem se s přístupem těchto studentů nemohl vyrovnat. Tak snadno odmítnout nabídku Božího daru? Pro mě nepochopitelné. Vnímal jsem to jako naprosté znevážení Boha i Božího Slova. Dnes už tedy vím, že na neúspěch musím být opravdu připraven. A všem zájemcům o kurz Božího Slova radím, opravdu mějte pevnou touhu po Bohu a věřte, že Jeho vedení je to nejlepší, co vás může v životě potkat.

Mějte tedy stále na paměti, že kurz je pouze NABÍDKOU DARU. Jestli tento dar přijmete, záleží jen na vás.