jak si správně přát

03.05.2022 Jak si správně přát

S knihami typu „jak si správně přát“ nebo „jak si objednávat z vesmíru“ se roztrhl pytel.  V popisku jedné knihy se například říká, že „objednávka z vesmíru, ať již bude sebebláznivější, se vám splní“. Těžký kalibr. Někdy je to fakt zoufalé sledovat, nemluvě o tom, jak tato „učení“ lidé v praxi „využívají“. Představte si ten chaos na světě, pokud by uvedená věta byla pravdivá!

Mám na to jednu vzpomínku z dob, kdy jsem pracoval jako realitní makléř. Měli jsme ředitele, který nebyl nijak oblíbený. Vlastně to byl lhář, protože se na svou pozici dostal na základě vymyšleného „sívíčka“. V realitách neměl valnou praxi, možná nulovou. Jednou se loučil, že jede na dovolenou. Jen se za ním zavřely dveře, jedna kolegyně vyhrkla:

„Holky, pojďte, budeme si přát, aby se z té dovolené už nevrátil.“

Nemusím zdůrazňovat, že to byla horlivá čtenářka výše zmíněných knih. O tom, co by se ve skutečnosti mohlo stát a jak by se její přání mohlo vyplnit, asi vůbec nepřemýšlela. Z knih zřejmě došla k závěru, že přát si může cokoliv.

Ne nadarmo se říká, že někdy je úplně nejlepší, když se nám naše přání nesplní.

 

Jak si správně přát

 

Skrze Boží Slovo jsem se kdysi ptal, jak si správně přát, aby se člověk nedopustil chyby – z duchovní hlediska, samozřejmě. Odpověď byla jasná a pokud se jí budete řídit, vyvarujete se spousty prohřešků a omylů:

Žádejte, aby se vaše přání splnilo pouze tehdy, pokud je v souladu s Boží vůlí.

No a tím jsem vám ušetřil spoustu peněz za knihy pomýlené a zbytečné 🙂

Mějte se blaze! Pavel Kaiser